AVS PŘÍSTROJE, postaru psychowalkmany.

Další výrobky pro psychickou kondici, zdraví a rozvoj.

Pro děti

Psychowalkman pro děti

Děti nejsou příliš početná skupina uživatelů, ale zato nejvděčnější. Světelné signály brýlí totiž milují. Pokud obsahuje jejich AVS přístroj ještě vhodnou hudbu, nechají se rádi a hlavně okamžitě strhnout světelně-zvukovou stimulací. A je celkem jedno, o jaký jde program.

Simon_sedi_psychowalkman_avs_pristroj_ADHD_LMD_ADDH_uceni_EnergysNutno připomenout, že pro zdravé děti do 7-10 let nemá používání psychowalkmanu žádný zvláštní zdravotní význam. Jejich tělo i mysl, mozek a centrální nervová soustava funguje zatím perfektně, nezažívají nežádoucí stres, resp. plně jej kompenzují relaxací.

Ovšem současně se dá říci – co je to dnes u dítěte pojem ,,zdravý“? Pokud budeme mluvit i o soustředění a neschopnosti soustředění, tak to už se bude týkat mnoha dětí! A podle nejnovějších výzkumů trpí nějakou formou ADHD (neschopnost se koncentrovat, hyperaktivita) nejméně třetina dětí ve věku od 6 do 10 let. A lépe zřejmě bohužel nebude: velký vliv na to má i používání moderních technologií. Například delší pozorování displejů chytrých telefonů a tabletů zhoršuje schopnost spánku, časté hraní her ovlivňuje schopnost koncentrace i správné relaxace.  AVS přístroj se tedy i pro dětské uživatele může hodit, co víc – pomůže u těchto typických dětských potíží. Koneckonců většinou je to tak, že prvotními uživateli psychowalkmanu jsou dospělí rodiče, a v tom případě není žádný problém naučit používat přístroj i děti.

 

 

Na co si dát pozor?

Téměř na nic. Děti přijímají světelně-zvukovou stimulaci mnohem lépe než dospělí, protože jejich psychoneurofyziologická soustava funguje perfektně, je pružná. Proto děti, až na nepatrné výjimky, nemají žádné obranné, brzdící mechanismy proti této formě stimulace. Také intenzitu světel i zvuku si snadno vyladí sami. Pro děti je typické, že nevydrží u stimulace tak dlouho jako dospělí. To vezměte v patrnost a nechte je používat kratší programy, nebo je obohaťte hudbou nebo použijte jiné zpestření.

 

Odkdy začít?

Honzik2_psychowalkman_avs_pristroj_ADHD_LMD_ADDH_uceni_deti_EnergysNeexistuje žádné věkové omezení. U zdravých dětí do 1-2 let se nejeví používání AVS přístroje nijak praktické a potřebné, ale s dalším věkem – proč ne. Ze zkušeností z Galaxy jsou známy jako nejmladší uživatelé tříleté, čtyřleté děti. A pokud dítě není zdravé, resp. trpí některou zdravotní potíží, od ADHD počínaje až po například duševní postižení apod., je samozřejmě jenom žádoucí používat AVS přístroj už od brzkého věku.
Zajímavé je také použití v prenatální věku, tedy v době těhotenství matky: AV stimulace zlepšuje uzrávání mozku dítěte, zejména některých částí – při tom, když AVS přístroj používá matka! Narozené dítě tak bude lépe připraveno při narození, s nadsázkou se dá říct, že bude chytřejší. Ale toto je samozřejmě spíše okrajová možnost.

 

Jaké programy používat?

Stepan_lotos_psychowalkman_avs_pristroj_ADDH_ADHD_LMD_uceni_EnergysPokud je jasný záměr, například zlepšit koncentraci, odstranit ADHD apod., tak použijte příslušné programy pro daný účel: u přístrojů Galaxy vždy najdete vhodný popis, zaměření programů nebo se můžete poradit. Pokud není zcela jasný záměr a jde spíše o preventivní používání, nebo vyzkoušení, nebo je cílem získání určitého návyku používání, tak volte krátké relaxační, energetické nebo kreativní programy. Čím pestřejší střídání frekvencí, tím je to pro děti zábavnější a často i to nejvhodnější. Velmi vhodné je také použití psychowalkmanu na spaní (spánkový program).
Samostatnou kapitolou jsou sportující děti, tím máme na mysli hodně sportující děti – výkonnostní, vrcholový sport. Tady může AVS přístroj hrát roli v několika ohledech: zejména urychlovat regeneraci, zvládat únavu při cestování (před soutěží, závody), zvyšovat koncentraci a stav ,,zóny“ a učit správné sportovně-mentální návyky (ve změněném stavu vědomí).

 

Výborný tip

Michal2_psychowalkman_avs_pristroj_uceni_EnergysNaprosto nejlepší je spojit AVS přístroj s vaším mluveným slovem. Dá to trochu práce, ale ne zas tak moc, a pro děti to je úchvatná možnost o mnoho přesahující standardní používání. Toto použití vzniklo spontánně, když se jeden rodič nahrál, jak čte svému synovi pohádky před spaním. Stačil mu k tomu obyčejný diktafon na telefonu. A tuto nahrávku pak pouštěl současně s AVS přístrojem – se spacím programem. (Technicky: jednodušše se propojí externí zdroj, v tomto případě mobilní telefon, s AVS přístrojem přiloženým audiokabelem). Dovedete si jistě představit, jak mocně to na dítě působilo – a tatínek byl častokrát od dalšího čtení osvobozen :).
PS: U Laxmanu můžete zvukovou nahrávku, třeba z mobilního telefonu, namixovat přímo do programu… Je to práce na pár minut.

 

Jaký model použít?

Z hlediska účinnosti je vhodný každý z nabídky Galaxy (ceny začínají od 5000 Kč). Ovšem jestliže máte vážný záměr, aby Vaše dítě psychowalkman používalo, zaměřte se hodně na ,,zábavnost / líbivost“. Ideální jsou pro tento účel přístroje se zajímavými programy, které nabízí mnoho změn frekvencí: Dreamer -8.920 Kč či Brainmax – 17.679 Kč.
Nebo přístroje s celobarevnou světelnou stimulací (iBrain – 13.512 Kč, Energys – 15.805 Kč a Laxman (všechny verze, začínají na 19.999 Kč), například nejprodávanější AVS přístrojů vůbec Laxman Basic.  Líbivost světelné stimulace, a tedy i celkový efekt je u těchto modelů zdaleka nejvyšší a nic jí nemůže nahradit. Pokud není příliš zajímavý zvuk přístroje, můžete vždy přidat externí hudbu, ale světelnou stimulaci nemůžete již nijak rozšířit či obohatit.

 

Ideál na závěr

Energys_ruka_psychowalkman_avs_pristrojExistuje dokonce jeden AVS přístroj, u něhož mysleli vývojáři současně také na děti: je to Energys.
Za prvé má jednoduchou konstrukci k používání, téměř bez kabelů: ovládací jednotka je součástí brýlí.
Za druhé obsahuje kratší úderné programy a většinu z nich s hudbou.
A za třetí má velmi vhodné programy: 5 učebních programů, 4 programy na zábavu, 3 programy pro sport a dokonce 3 programy na řešení ADDH. Takto vhodnou skladbu programů pro děti neobsahuje (vyjma Laxmanu) žádný jiný AVS přístroj.

 

ADHD: řešení pomocí AVS technologie

Informace zde na webu.

Brožura Jan Valuch: ,,AVS technologie a účinné řešení lehkých mozkových dysfunkcí“ (51 Kč).


Civilizační potíže vyřešeny

Ebook zdarma

Tištěný katalog Galaxy

Objednat zdarma

Novinky ze světa brainfitness

Sociální sítě