AVS přístroj zvyšuje výrazně produkci hormonů, které tlumí bolest

Říká se jim také ,,přirozené opiáty“ a většinou se jedná o endorfiny, například beta-endorfin, ale i další. Zejména tímto způsobem je AVS přístroj schopen účinně eliminovat bolest a to téměř jakoukoliv: bolesti svalů, hlavy, zubů, chronické i fantomové bolesti. Dalším principem, který AVS technologie využívá, je změna nervového signálu, vzruchu přímo v mozku. V určitých stavech vědomí, které AVS přístroj dokáže navodit, se v mozku rozpojí příslušné nervové dráhy: z místa na těle, které je bolestí zasaženo, přijde nervový signál do cílového místa v mozku značně oslaben – tím jej mozek registruje jen nepatrně a bolest tak cítíte méně (určité druhy bolesti vlastně vznikají až reakcí v mozku, to také vysvětluje tzv. fantomové bolesti). Úlevu pocítíte s AVS přístrojem vždy, ať už jde o jakoukoliv bolest.
AVS přístroj se používá pro eliminaci bolesti i v klinické praxi, také se používá jako doplňkový šetrnější způsob místo anestezie. Používají je centra bolesti nebo specializovaní fyzioterapeuti.

Jak Vám AVS přístroj konkrétně pomůže:

Běžné bolesti po námaze, přetížení: svalů, zad…

Bolesti svalů jsou vyvolány jejich dlouhodobým vybuzením (,,zapnutím“) bez uvolnění. Často k tomu dochází pod vlivem stresu, protože stresová reakce automaticky vyvolává nabuzení svalů. Nebo únavy, při které dochází postupně k ,,tvrdnutí“ svalů. Účinnost AVS přístroje je pro odstranění bolesti svalů rychlá a stoprocentní. Stačí krátký relaxační program a běžné drobné bolesti svalů, které jste si přinesli domů z práce, mizí téměř okamžitě. Podobně můžete použít AVS přístroj pro větší bolesti, například po sportu.

Chronické bolesti

Často se jedná o bolesti, u kterých není známa příčina, přesný důvod vzniku bolesti. Princip AVS přístrojů je naštěstí takový, že jej příčina zajímat nemusí – ovlivňuje příznivě přímo centra bolesti v mozku, nebo přenosy nervových signálů někde na dráze (mezi bolestivým místem a mozkem). Stejně pochopitelně působí i proti chronickým bolestem, kde jsou příčiny známy.

Chirurgické zákroky a zubař

Neváhejte použít přístroj i v tomto případě. Mnohem lepší je však použít jej před zákrokem, protože uvolněné svalstvo (včetně svalů čelisti – jeden z nejsilnějších svalů) se snadněji přizpůsobí zákroku – řezu apod. Zákrok na těle zanechá menší stopy. Kromě toho: i Vaší mysli ta uvolněnost, kterou Vám AVS přístroj navodí, před něčím takovým prospěje.

Bolesti po úraze, při vážných onemocněních

AVS přístroj tlumí pochopitelně i tyto druhy bolesti, nehledě k tomu, že po úraze urychluje celkovou regeneraci. Používá se i u bolestí při onkologických nemocech včetně tlumení bolesti v nevyléčitelných stadiích AIDS.

Fantomové bolesti

Jde o druh bolesti, kdy bolí část těla, kterou již člověk nemá, například ruka po její amputaci. Tuto bolest způsobují nervová zakončení, která stále ruku ,,cítí“. AVS přístroj je úspěšně používán i v tomto případě, protože blokuje bolest přímo v mozku.

Bolesti hlavy a migréna

U této kategorie zpozorněte. AVS přístroj při dlouhodobém používání většinou migrénu oslabí nebo ji úplně vyléčí, ale vyžaduje to citlivý postup. AVS stimulace je totiž velmi intenzivní a zvyšuje prokrvení mozku, což nemusí být vždy vhodné. Podobně citlivě byste měli postupovat s AVS přístrojem i v případě běžných, tj. občasných bolestí hlavy. Více na toto téma: Migréna.

Reference

„S úspěchem používáme AVS přístroj na našem Centru oddělení léčby bolesti při Fakultní nemocnici Praha Motol už několik let. Patří k používaným metodám a pokud vím dobré zkušenosti pro léčbu bolesti s ním mají i různě v zahraničí.“
– dr. Vladimír Masopust, terapeut

„Jmenuji se Hana Koppová a je mi 36 let. Projevil se u mne výhřez meziobratlové ploténky. Tento zdravotní problém u mne zcela komplikuje velké stažení svalů, proto je pro mne velice důležité uvolnění svalů, které potom nebudou tlačit na vyhřezlou ploténku a tím se zmírní mé bolesti. Tohoto uvolnění však nemohu stále dosáhnout. Proto jsem využila Vaši nabídky, vyzkoušet si AVS přístroj v praxi. Při prvním použití AVS přístroje jsem byla velice zklamaná. Světelné záblesky se mi zdály velice agresivní, dokonce jsem je musela úplně vypnout. Působení AVS přístroje jsem vyhodnotila jako nepříjemné. Nedala jsem se odradit a poctivě jsem používala AVS přístroj každý den. Po dvou dnech jsem již snesla i světelné paprsky a postupně jsem shledávala působení AVS přístroje příjemnějším a příjemnějším. Jen to nejdůležitější, můj zdravotní stav, se nezlepšoval. Dospěla jsem k závěru, že na mne asi AVS přístroj neúčinkuje. Po 14 dnech poctivého používání jsem najednou cítila obrat. Postupně se mi do života začal vkrádat klid, uvolnění celého těla a mé svaly pomalu „začaly tát“. Myslím si, že za výrazně snížený pocit bolesti, a tím o daleko menší potřebu používání prášku proti bolesti, může poděkovat právě používání AVS přístroje. JE TO ZÁZRAK.“
– Hana Kopopová, Plzeň

„AVS přístroj mi odstranil bolest hlavy.“
Petr Zoufalý, 30 let

Jaký AVS přístroj je pro zmírnění bolesti nejvhodnější?

Specializované programy proti bolesti má jen málokterý model, jsou to iBrain, Relaxman, Laxman Basic a Laxman Premium (po 1 programu). Běžně se používají proti bolesti (i v klinické praxi) hluboké relaxační programy. Relaxační programy obsahují všechny modely, nejvíce jich má Laxman (13-14 dle verze).
Nestává se, že by uživatel nezaznamenal žádný účinek – AVS přístroj vždy uvolní, utlumí alespoň částečně jakoukoliv bolest. Nicméně pokud máte vážné, zvláště chronické bolesti, doporučujeme Vám používat AVS přístroj intenzivně (min. 3-5x týdně, alespoň ze začátku) a ideálně si AVS přístroj nejdříve vyzkoušet. U obtížných zdravotních případů nemusí být úleva tak velká, jak očekáváte.

Rady na závěr

AVS přístroj si můžete také zdarma vyzkoušet (kontakty zde) nebo v Půjčovně půjčit domů (za poplatek). Vše potřebné najdete v návodu k použití, případně se můžete po zakoupení přístroje inspirovat na straně Rady pro začátek.

A nezapomeňte, že se s námi můžete vždy kvůli správnému používání poradit – osobně nebo přes poradnu Lékař Galaxy!