Úroveň psychické odolnosti je dána i geneticky, ale stejně jako všechno ostatní, rozvíjí se všemi dalšími vlivy po narození.

Genetické předpoklady pro slabou psychickou odolnost jsou hendikepem, ale nikoliv nezvratným!

Jinými slovy psychická odolnost a vytrvalost lze bez ohledu na původní předpoklady (a momentální úroveň a negativní vlivy) vytrénovat, osvojit si. Psychologicky existuje více oblastí, na co se zaměřit – toho se dost dočtete na internetu. Psychofyziologicky však existuje ve skutečnosti pouze jediný aspekt, který tvoří psychickou odolnost (posléze i vytrvalost) a tou je odolnost vůči stresu. Odolnost vůči stresu také přesně koresponduje s úrovní imunity: čím větší odolnost vůči stresu, tím větší imunita.

Odolnost vůči stresu se dá okrajově také trénovat čistě psychologickými metodami, jako je behaviorální psychoterapie apod., případně autogenním tréninkem. Nicméně vytváření psychické odolnosti, tedy odolnosti vůči stresu pomocí psychotechnologií je jednoznačně nejrychlejší, zaručené a nejkomplexnější. Přitom i velmi jednoduché – pro posilování odolnosti stačí na AVS přístroji používat jakékoliv programy (nejen proti stresu), co nejčastěji. Vyšší odolnost začíná většina uživatelů cítit po měsících pravidelného, a relativně intenzivního používání (min. 3x týdně, v průměru).

Vysoká psychická odolnost a vytrvalost se u uživatelů projevuje zejména téměř stoprocentní absencí jakýchkoliv běžných nemocí, trvalou absencí jakýchkoliv obav, strachu či trémy, vysokou schopností koncentrace a vůbec duševních výkonů, vysokou mírou zdravého sebevědomí, vysokou odolností vůči stresu a jiné mentální zátěži.

Jaký AVS přístroj vybrat?

Vhodné jsou ty modely, které obsahují nejvíce relaxačních programů: Laxman Basic (13 programů) a Laxman Premium (13 programů), který má i speciální program pro psychickou odolnost: Mental Ironman. Relaxační patří k základním účinkům, proto je obsahují všechny naše AVS přístroje. Vyberte si AVS přístroj i podle dalších vhodných možností.

Rady na závěr

  1. AVS přístroj si můžete také zdarma vyzkoušet (kontakty zde) nebo v Půjčovně půjčit domů (za poplatek). Vše potřebné najdete v návodu k použití, případně se můžete po zakoupení přístroje inspirovat na straně Rady pro začátek. Spojte AVS přístroj s technikami duševní práce, pokud nějaké ovládáte, a budete příjemně překvapeni účinky!
  2. A nezapomeňte, že se s námi můžete vždy kvůli správnému používání poradit – osobně nebo přes poradnu Lékař Galaxy!