Prokrastinace je chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména nepříjemných, resp. psychicky náročnějších) na pozdější dobu. Prokrastinaci propadají většinou inteligentní a kreativní lidé, velmi často to jsou studenti s relativně vyšší samostatností a zodpovědností za vlastní učení (VŠ). Výzkumy dokonce naznačují, že čím delší dobu student stráví na vysoké škole, tím se jeho prokrastinační tendence zvyšují.

Při prokrastinaci jde o mechanismus, jak se vyrovnat s s úzkostí spojenou s výkonem dané činnosti. Zde je primární příčina, která objasňuje i schopnost AVS přístroje prokrastinaci stoprocentně zvládnout – AVS přístroj totiž odstraňuje úzkost, pocity úzkosti, a to rychle, většinou okamžitě. Prokrastinace navíc ústí ve stres, vzniká stresová smyčka. Stresová smyčka je stresová emoce spojená s určitou myšlenkou – když vás něco přivede do stresu, úzkosti, máte tendenci si tuto myšlenku nebo určitou událost v mysli přehrávat stále dokola, aniž byste tvořili řešení. Tím si upevňujete emoci stresu a tím jej prohlubujete. Při prokrastinaci je to obvyklé – odkládáte nějakou věc a stále na ni ale s negativní emocí (stresem) musíte myslet. AVS přístroj velmi účinně odstraňuje stres a stresové smyčky okamžitě. Tvorbu stresové smyčky dokazuje také skutečnost, že prokrastinace vzniká při neúměrně veliké časové prodlevě mezi úmyslem něco začí, pracovat na úkolu a skutečným zahájením (nebo ukončením) práce.

AVS přístroj odstraňuje obavy, úzkost, stres, a to akutně, okamžitě. V celku tedy odstraňuje obavy a nechuť (nějakou činnost zvládnout). Relaxační programy AVS přístroje uvolní a odstraní negativní emoční materiál, přesměrují myšlenky na pozitivnější úrovně, zbaví drobného stresu, stresových smyček, úzkostí, starostí, navodí nadhled a vyšší psychickou odolnost a adaptabilitu. Tím všem eliminují prokrastinační chování na naprosté minimum. Úspěšnost AVS přístroje je téměř stoprocentní. Dobře je to vidět i u mnoha referencí, zejména vysokoškolských studentů, například:

„Nejdřív jsem moc nevěřila, že by mi mohl AVS přístroj pomoct, ale předčil má očekávání. Kdykoliv na mě přijde únava, lhostejnost či špatná nálada, šáhnu do šuplíku pracovního stolu a vyhledám pomocníka společně s brožurkou obsahující přehled programů. Až si podle chuti vyberu jeden z mnoha zajímavých programů, s radostí se položím na postel a nechám přístroj, aby mi pomáhal najít správnou cestu… Kratší programy jsou praktické – stačí deset až patnáct minut a jsem přeladěna na učení, uklízení či odpočinek. Nevýhodou pro netrpělivé uživatele bude počáteční fáze učení se porozumět sobě sama, ale vyplatí se to.“ – Hana Turková, Brno, 20 let, studentka VŠ

AVS přístroj bývá účinným řešením, navíc nabízí další možnosti pro podporu učení: zvýšení koncentrace a zrychlení učení.

Jaký AVS přístroj vybrat?

Pro vyřešení prokrastinace lze použít jakýkoliv model AVS přístroje, protože se používají se programy proti stresu, relaxační programy a ty obsahuje každý náš AVS přístroj. Vhodné jsou ty modely, které obsahují nejvíce relaxačních programů, například:

Laxman Basic: 13 relaxačních programů (56 programů celkem). Nejprodávanější AVS přístroj v ČR.

Laxman Premium: 13 relaxačních programů (70 celkem). Nejlepší AVS přístroj na světě.