Oslabení imunity může mít celou řadu příčin. Manifestuje se úbytkem či disproporcí základních důležitých hormonálních látek. Snížená imunita se projevuje únavovostí a vyšší nemocností obecně. Imunitní systém patří do „supersystému“, zahrnujícího mimo něho ještě centrální nervový systém a hormonový systém (Nouza 1990). Tento „triumvirát“ zajišťuje v organismu člověka všechny řídící a homeostatické funkce. Mezi všemi složkami supersystému existuje vzájemné propojení, kladné i záporné interakce a vzájemná zastupování. Navíc nervový a imunitní systém jsou si velice podobné: mají přibližně stejný počet buněk, mají obrannou a adaptační schopnost, jsou přizpůsobivé, jsou schopny pamatovat si a učit se. (Více odborně zde.) Těchto vědeckých poznatků využívá AVS přístroj, který působí na zvýšení imunity třemi přímými způsoby, jež se mezi sebou vzájemně kombinují.

  1. Zlepšení činnosti centrální nervové soustavy (CNS) zajišťuje AVS přístroj téměř jakýmkoliv programem. Vylaďování na stejnou frekvenční hladinu, sjednocení hemisfér a světelně zvukové podněty optimalizují a zlepšují nervový systém.
  2.  Odstranění stresu je pro imunitu významné, je to nejvýznamnější faktor, který ovlivňuje přímo imunitní systém. Dosahuje se toho programy proti stresu nebo relaxačními programy. AVS technologie je s velkým náskokem nejúčinnější relaxační technika na světě.
  3. Zvýšení produkce určitých zásadních hormonů přímo zesiluje imunitní systém. Jedná se zejména o růstový hormon, prolaktyn, několik typů endorfinů, ACTH, somatostatin. Tyto hormony tvoří protilátky, zvyšují T i B lymfocyty nebo thymulin. AVS přístroj má dokonalou schopnost zvyšování těchto hormonů a to navozováním různých stavů vědomí, zejména hladiny alfa, theta a delta (od 0,5 do 12 Hz). Z tohoto důvodu se používají na zvýšení imunity zejména relaxační, ale také spánkové nebo transformační programy. Některé modely mají i přímo speciální program na zvýšení imunity (není nezbytně nutný).

Schopnost AVS přístroje zvýšit imunitu je díky několika možnostem velmi rychlá a výrazná: mnoho uživatelů popisuje při pravidelném používání relaxačních programů různé projevy zvýšení imunity, jako je snížení respiračních onemocnění, snížení nemocnosti celkově, výrazný postup v dosud neúspěšné léčbě chronického onemocnění, zvýšení energie (ústup únavy), menší ospalost, rychlejší hojení zánětů a ran či snížení alergií všeho druhu.

Článek o imunitě (2020) ZDE.

Reference

„Taky můj alergolog už mne málo vidí, protože moje jarní pylové potíže (dříve od ledna do května) se omezily na pár dní.“
– Magda Müllerová, Brno, 38 let, daňový poradce

„Používám jej pro relaxaci klientů při somatických onemocnění (jsem léčitelka).“
– Marie Duková, 55 let, Praha 6

„Hodně v rodině používáme frekvenci 10,5 Hz na posílení imunitního systému a máme dobré výsledky!“
– Z. F., Olomouc

„Přístroj Mind Gear spolu s relaxační hudbou mne vyléčil z vleklého zánětu plic během 10 dnů, zatímco léčba antibiotiky selhala.“
– V. V., Rokycany

Jaký model vybrat?

Důležité pro posílení imunity jsou relaxační programy, případně spánkové programy a ty obsahuje každý náš AVS přístroj, nejste tedy při výběru nijak omezeni. Pokud budete chtít tuto možnost za každou cenu posílit, vyberte si model, který obsahuje přímo program pro zvýšení imunity, což je iBrain, Relaxman, Laxman Basic nebo Laxman Premium: ten má i speciální program pro zvýšení imunity: Velká relaxace.

Specializované programy obsahuje minisada programů k Laxmanu – Zdravý život.