Premenstruační syndrom (také zvaný premenstruační stres či premenstruační tenze nebo premenstruační dysforická porucha – PMDD) je souhrn fyzických, psychologických a emocionálních symptomů týkajících se ženského menstruačního cyklu (více viz wikipedia).

PMS vlastně není klasifikován jako nemoc (jde o souhrn symptomů, které po menstruaci zase odezní), ale dokáže velmi znepříjemňovat život. Souvisí s kolísáním hormonů a projevuje se nejčastěji labilitou (výkyvy) v psychických náladách, zvýšením napětí (tenze), neovladatelnou podrážděností a také bolestmi v oblasti ženských orgánů.

PMS lze pomocí AVS přístroje lehce vyřešit. Optimalizací hormonálního systému odstraňuje AVS přístroj uvedené symptomy, zejména stresové nutkání a napětí, částečně též bolest. Rozjitřenou labilitu hormonů (zvýšení produkce určitých hormonů, zejména kortizolu, adrenalinu a progesteron) urovná do běžné normy, a to bezpečně, přirozeně. AVS přístroj lze použít i během projevů PMS, nicméně vhodnější je použít jej těsně před projevy PMS – pokud je to dokážete identifikovat – nebo ihned při prvním projevu: účinky jsou tak silnější. Mnoho uživatelkám PMS vymizel úplně při pravidelném používání AVS přístroje.

Pro PMS se používají zejména relaxační programy, které obsahuje každý AVS přístroj Galaxy, při výběru tedy nejste nijak omezeni. Obdobně můžete použít také jiné programy s hlubší a stálejší hladinou vědomí, tj. programy na spaní či na meditaci – ty také obsahuje každý náš AVS přístroj. Velmi vhodný je Laxman Premium, neboť obsahuje dostatek vhodných programů, zejména speciální program pro PMS: Říše klidu a má velmi citlivou světelnou stimulaci.