AVS přístroje je zřejmě jediná metoda, která může sloužit jako terapeutický prostředek a současně jako zdroj zábavy. Programy na zábavu instalují výrobci do AVS přístrojů rádi a často. Nutno dodat, že jde o zábavu velmi prospěšnou: bez ohledu na druh programu působí totiž AVS technologie na mozek velmi pozitivně, podobně jako jakýkoliv tělesný pohyb na tělesnou stránku.

Světelné a zvukové vzorce, které se u programů na zábavu často velmi střídají, atakují mozkové buňky a tím je neustále procvičují. Zábavný efekt spočívá zejména v tom, že okusíte různé stavy mysli, které si běžně ani neumíte představit. Od strhující hry světel a zvuků se lze jen těžko odtrhnout.

Vhodné je použití programů na zábavu pro děti, protože ti přijímají vesměs AVS stimulaci velmi příznivě. Velmi krátký zábavný program můžete použít také jako předprogram k hlavním programu: to pro případ, že by samotný hlavní program byl pro dítě ,,příliš“ nudný – což se u dětí stává. Zábavný program vtáhne mysl dítěte do děje, odpoutá ho od běžného logického vědomí a hlavní program pak stráví snadněji.

Jaký AVS přístroj vybrat?

Programy na zábavu obsahuje téměř každý model. Ale ani u přístrojů, které nemají přímo programy na zábavu, nepřijdete zkrátka. Můžete použít programy s rychlým sledem frekvencí, například kreativní nebo energetické programy. Nebo je nahradí tzv. Experimentální programy / režim (též Náhodné či Improvizační programy), které generují vždy jiné frekvenční vzorce. (Vysvětlení těchto programů najdete ve Slovníku pojmů / Technické pojmy).