Syndrom vyhoření – prevence a léčba

Prevence

Primární příčinou syndromu vyhoření ( burn out ) je chronický stres, se všemi nejčastějšími symptomy: snížené sebevědomí, úzkosti, obavy, únava, neurózy, deprese, poruchy paměti a koncentrace, poruchy spánku, tendence k návykovým látkám, neschopnost uvolnit se a přidružují se somatické potíže (trávicí trakt, dýchací soustava, sexualita, kardiovaskulární systém aj.). Proto je nejúčinnější prevencí okamžitě řešit stres. Naučit se a používat relaxační techniky nebo nejúčinnější metodu pro odstranění stresu včetně symtompu vyhoření – AVS technologii. V osobní rovině je vhodné přehodnotit postoj k práci, resp. danému krizovému prostředí, zejména najít si další aktivity mimo tuto oblast – koníčky, rozšířit nebo si najít vztahy s jinými lidmi (tzv. podpůrná sociální síť), apod.

Léčba

Jak léčit syndrom vyhoření? Bez pomoci moderních technologií obtížně. Pro léčbu syndromu vyhoření se využívají psychologické terapie, zejména transformační systemická terapie nebo daseinsanalýza. Jejich nevýhodou je bohužel malá účinnost a dlouhá doba, než se projeví výsledky. Z toho důvodu převzaly pomoc ty nejmodernější biotechnologické metody, jako je zejména AVS technologie (viz níže). Psychologické terapie mohou sehrát roli vhodné doplňkové léčby spolu s AVS přístrojem.

Test: Máte syndrom vyhoření? ZDE

Jak AVS technologie – AVS přístroj (psychowalkman) řeší syndrom vyhoření?

Stres i syndrom vyhoření dokáže AVS přístroj vyřešit velmi účinně a rychle.

Patří k absolutně nejúčinnějším metodám pro odstranění stresu, a to zejména navozením okamžité hluboké relaxace (viz též Srovnání účinnosti relaxačních metod). Nepůsobí na symptomy, ale přímo na odstranění stresu a získání odolnosti proti stresu. Hluboká AVS relaxace uvolňuje svalstvo, odstraňuje psychickou únavu (bloky stresu, úzkostných myšlenek), podrážděnost, negativní nálady i deprese, druhotně potíže kardiovaskulární, zlepšuje spánek, zvyšuje energetické rezervy organismu a zvyšuje přirozenou odolnost vůči stresu – mozek si znovuosvojené postupy zapamatuje a používá.

Zlepšení svého stavu také okamžitě subjektivně cítíte, a to už po prvních použitích AVS přístroje.

Do několika dnů používání odstraní AVS přístroj extrémní vyčerpanost a negativní pocity a zklidní mysl na přijatelnou, zhruba průměrnou úroveň. Poté následuje během týdnů zvýšení psychické odolnosti vůči stresu nad původní normální hodnoty. Doporučené používání je ze začátku (prvních 14 dní) denně nebo obden (!). Poté, zvláště jakmile pocítíte největší úlevu, dle uvážení – nicméně je vhodné používat AVS přístroj i nadále během několika týdnů intenzivně, například 3-4x týdně.

AVS přístroj je moderním, zcela bezpečným a nejúčinnějším řešením syndromu vyhoření, a u odborného dodavatele Galaxy s garancí záruky účinnosti. AVS přístroj se zcela jednoduše používá a má kromě řešení stresu další možnosti pro eliminaci symptomů syndromu vyhoření.

Prim. MUDr. Jan Cimický, CSc: ,,AVS technologie funguje na eliminaci stresu, tedy i dopadů syndromu vyhoření velmi dobře a rychle.“

Tomáš Hlavsa, 39 let, podnikatel (stavebnictví): ,,V psychických problémech jsem se plácal přes rok, měl jsem finanční problémy a práce mě přestala bavit a z toho to pramenilo. S psychowalkmanem jsem byl do měsíce z toho venku. Používal jsem jen programy proti stresu. Až dodatečně mi psycholog konstatoval, že jsem měl syndrom vyhoření. Ale to nevadí, účel světí prostředky.“

Jaký AVS přístroj vybrat?

Pro léčbu syndromu vyhoření lze použít jakýkoliv model AVS přístroje – používají se programy proti stresu, relaxační programy a ty obsahuje každý náš AVS přístroj. Vhodné jsou ty modely, které obsahují nejvíce relaxačních programů, například:

Laxman Basic: 13 relaxačních programů (56 programů celkem). Nejprodávanější AVS přístroj v ČR.

Laxman Premium: 13 relaxačních programů (70 celkem). Nejlepší AVS přístroj na světě. Obsahuje speciální program pro řešení syndromu vyhoření: Vášeň.

Nejste si jistí a chcete si účinek ještě ověřit či vyzkoušet? Možnosti zde:
Máte odborné zdravotní dotazy (syndrom vyhoření vs. AVS technologie)? Navštivte poradnu Lékař Galaxy.

Zdroje / zpracoval:

Neurotechnology Research Corp., Inc.
Jan Valuch, mentální kouč a terapeut
Fáze podle Edelwiche a Brodskyho
World Association for AVS technology
Tošnerová, T.; Tošner, J.: Burn-Out syndrom. Syndrom vyhoření