Asi před půl rokem jsem si vzal na používání domů AVS přístroj Voyager XL – patnáct let starý, z prodeje dávno vyřazený přístroj. Vůbec nevím, co mě to tehdy napadlo!

Dnes jsem rád, že mě to tehdy napadlo. Psychowalkman Voyager XL jsme vyřadili z prodeje v roce 2001 – nahradili jej novější modely. Od té doby mám ve skladu několik kusů, kvůli archivaci, servisu. Voyager XL je starý, opotřebovaný, návod ochmataný, nemá displej, má pouze jednobarevné jantarové brýle – například proti dnešnímu Laxmanu zcela neporovnatelné. Jenže – on pořád funguje – a jak! Asi dvě sezení jsem si musel zvykat na jednobarevné brýle – přesedlání z mnohobarevného Ganzfeld Laxmanu nebylo jen tak. Zážitek byl takový syrovější, musel jsem k sezení víc přispět svojí vůlí, abych si odnesl silný účinek…Ale stálo to za to. Osvěžil jsem si fakt, že technologie AVS jako taková funguje – i v ,,primitivním“ technickém provedení, z dnešního pohledu.
K účinnosti Voyageru XL samozřejmě výrazně přispívá fakt, že programy tvořilo několik světově renomovaných psychologů. Například PhD. Thomas Budzinsky nebo Julian Isaacs, který byl neformálně vládním psychologem USA za vlády Ronalda Reagana (George Bush st. byl v té viceprezidentem). Programy Voyageru XL vznikaly v osmdesátých letech minulého století, tedy v době nadšení pro nové technologie mysli – a je to na nich v pozitivním slova smyslu opravdu dodnes znát.

Dobrý nápad

Používání starého Voyageru XL mě přivedlo na myšlenku zavést v Galaxy výprodej starších modelů. A jako mnoho nápadů v Galaxy, z poslední doby např. ,,Půjčovna“, byl i tento úspěšný. Výprodej se dobře ujal také kvůli ekonomické recesi, to je pochopitelné A zákazníci dostávají kvalitní ověřenou účinnost za výbornou cenu.
Co na tom, že přístroje jsou zastaralé – účinek je stále dobrý, poruchovost minimální. Těch skladových zásob starších přístrojů jsme neměli moc, ale sehnali jsme ze světa poslední zbytky různých starších AVS přístrojů (samozřejmě jen ty, u kterých můžeme garantovat účinnost, které jsme sami v minulosti prodávali), takže výprodeje stále běží. Voyager XL se právě doprodává, nicméně jsou další možnosti – rád bych zmínil především dva modely: ZenMaster a iLightz. Jejich výrobu už výrobce ukončil a opravdu netuším, jak dlouho nám zásoby ještě vydrží. Podle dosavadního průběhu Výprodeje myslím, že většina přístrojů této kategorie se prodá během léta.

ZenMaster

ZenMaster je AVS přístroj a současně discman – CD přehrávač. Takže jej můžete použít zcela nezávisle jako CD přehrávač. Je jasné, že CD přehrávače již vytlačily MP3 přehrávače. Ale od zákazníků víme, že hodně lidí střední i starší generace si dnes vlastně nemá na čem přehrávat CD, takže tuto možnost vítají. ZenMaster, podobně jako Voyager XL, má vynikající programovou knihovnu. Programy nemá jako dnešní AVS přístroje řazeny v kategoriích. Vlastně to ani nejde – vždyť kam byste zařadili programy jako ,,Očistec“ nebo ,,Sebepoznání“? Mimochodem: program ,,Očistec“ trvá celých 68 minut a byl to velmi oblíbený program! Z programů zmíním ty zajímavé (,,klasiku“ typu relaxace si určitě umíte představit sami): Alfa v pohybu, Krátké učení, Cesta k vnitřnímu já, Imunita, Sport, Superlearning, Hyperaktivita, Krása bytí, Šamanská meditace…

iLightz

Technicky je také zajímavý, lze ho napřímo propojit s MP3 přehrávačem (dnes už vlastně multimediálním přehrávačem) iPod. iPod prostě jen zasunete do přístroje… Funkcí má iLightz mnoho a programů také. K dostání byl (a stále ještě je) ve dvou verzích: s 50 programy a s 75 programy. Padesátiprogramová verze má úplně stejné programy jako ZenMaster – jde o totožného výrobce. 75programová verze přístroje iLightz obsahuje místo bílých brýlí mnohobarevné brýle. A knihovna, těch 25 programů navíc? Úžasné skvosty!!! Posuďte sami: Bolest svalů, Mystika a intuice, Pryč se zlostí, Spánkový cyklus, Zaručený spánek, Kulturista, SAD, Antidepresivum, Nalézání řešení… a další. Z výprodejových modelů bych si já osobně pořídil právě iLightz.

Mnoho zážitků se starými kusy Vám přeje
Jan Valuch
Autor působí jako mentální kouč, je prezidentem WAAT

Materiál lze veřejně šírit pouze se souhlasem autora (valuch@galaxy.cz), a s uvedením zdroje: Jan Valuch, mentální kouč, prezident WAAT

Starší modely najdete na eshopu:
výprodej
bazar