Použitím jiných brýlí (s jinou barvou diod) můžete umocnit určité účinky. (Pokud máte vícebarevné nebo celobarevné brýle, tak se vás tato informace samozřejmě netýká.) Barvy působí na každého živého tvora a hrají v životě daleko větší úlohu, než si jsme schopni uvědomit. Ovlivňují naše emoce, reakce, dokáží spustit signály k určitému činu, například motivačnímu a jsou schopné nás ovlivňovat také po stránce fyzické! Většina lidí reaguje na určité barvy stejným způsobem. Vřele vám doporučujeme vyzkoušet jinou barvu brýlí.

Žlutá

Je tvořivá, kreativní a veselá barva. Uvolňuje smysl pro porozumění, je schopna přiblížit uživatele k jeho intuicím v nejvyšší možné míře. Žlutá stimuluje lymfatické (mízové) žlázy, vytváří svalovou energii a aktivuje též určitou část nervových spojení. Za přítomnosti žluté pracuje nejrychleji předvídavost. V neposlední řadě žlutá rychle, ačkoliv dočasně, reaguje na podněty stresu: za pomoci žluté barvy se dočasně zvyšuje míra stresu. Obecně je to nejvhodnější barva brýlí pro zvýšení kreativity.

Fialová

Tato barva stimuluje a povzbuzuje duchovní sílu, umožňuje snažší ovládání sebe samého. Fialová působí uklidňujícím dojmem především na osoby trpící psychickými (mentálními) poruchami. Tato barva také mírní podrážděnost, snižuje chuť k jídlu a vytváří leukocyty. Leonardo da Vinci jednou řekl: „Síla meditace může být až desetinásobně vyšší za předpokladu, že do místnosti proniká fialové světlo vytvářené například barevnými okenními tabulkami v kostele.“

Modrá

Zvyšuje metabolismus, utužuje vitalitu, podporuje růst a při zánětech má zklidňující efekt. Modrá usměrňuje nervové vzrušení a uklidňuje mysl. Zpomaluje puls, prohlubuje proces dýchání, snižuje potivost a snižují tělesnou teplotu a chuť k jídlu. Obecně je to nejvhodnější barva brýlí pro meditaci.

Červená

Barva, která rozdmýchává city a vášně. Je často spojována s příměry jako: síla, energie, vitalita a vzrušení. Může však působit i negativně, vyvolává totiž také strach, vášně, které nelze kontrolovat a přílišné množství zloby a vzteku. Červená uvolňuje adrenalin, který se dostává do krevního oběhu, krevní tlak se zvyšuje, tok krve se zrychluje, čímž se zrychlí i dech. Z popsaného vyplývá, že je vhodné použít červené brýle vždy před započetím tělesně-sportovní aktivity, při které je nutné nabudit se. Červené brýle jsou vynikající na probuzení mysli po ránu nebo na zvýšení koncentrace před zkouškou.
Červená barva je v AVS technologii stále jednou z nejpoužívanějších, protože atakuje největší množství nervových zakončení a tak dokáže nejrychleji ze všech barev přeladit mozkové vlny.

Oranžová, též jantarová

Blahodárně působí na zmírnění křečí svalů a na zvýšení tepové frekvence. Vystavení se oranžové barvě vyvolává zvýšenou chuť k jídlu a snižuje rychlost průtoku (cirkulace) krve. Nakombinujeme-li oranžovou barvu s modrou, podpoříme smysl pro klid, rozvahu a bezpečí.

Indigo

Je kombinací rozumu, intuice, disciplíny a tvořivosti. Tato barva je elektrizující a ochlazující. Působí jako pročišťovač krve (zmírňuje nebo úplně zastavuje nadměrné krvácení). Indigo také podporuje tvorbu speciálního svalového tonika, které zvyšuje odolnost proti bolestem.

Zelená

Barva přírody, má přirozenou tendenci vést tělo ke stavu normálu a vyrovnanosti. Je uklidňující, líbezná, hojivá, klidná a má obrovskou léčivou sílu. Utužuje svaly, kosti a ostatní buňky. Zelená barva dále napomáhá ke stabilizování emocí. Jsme-li vystaveni působení zelené barvy, nastávají uvnitř těla příznivé metabolické reakce. Tyto složité reakce jsou schopny zmírnit různé druhy alergií, např. alergii k různým druhům potravin. Zelené brýle nejvíce podporují léčivé účinky AV stimulace.

Bílá

Obsahuje vlastnosti celého spektra barev a má tedy nejširší možnosti působení.