AVS PŘÍSTROJE, postaru psychowalkmany.

Další výrobky pro psychickou kondici, zdraví a rozvoj.

AVS přístroj Vás zbaví i těžkého stresu – během minut!

AVS přístroj je nejúčinnějším nástrojem pro odstranění stresu, momentálního i chronického, preventivně i akutně.

Přes 70% obyvatel vyspělého světa trpí podle WHO (Světové zdravotnické organizace) stresem. Dlouhodobý, chronický stres vede podle psychologů bezpečně k depresi a rozvíjí mnoho dalších onemocnění, včetně čistě ,,somatických“ nemocí. Přitom stres nelze vymýtit, neboť mechanismus stresu je přirozenou součástí nás samých, stres nelze léčit. Jediným řešením stresu je dostatečná relaxace (opravdu dostatečná – viz Mýty o relaxaci) a tu dokáže AVS přístroj zařídit. Odstranění stresu dosahuje navozením hluboké relaxace, tedy příslušného stavu vědomí, ve které probíhá hluboká relaxace (nejčastěji hladina alfa či theta).
Informace k řešení stresu naleznete tedy i v sekci Relaxace.

 

Jaké účinky lze při používání AVS přístroje proti stresu očekávat?

Okamžité účinky – po použití jediného programu proti stresu nebo relaxačního programu

Účinky při pravidelném a opakovaném používání

 

Co je to vlastně stres?

Stres je výkyv z psychosomatické rovnováhy (homeostázy) směrem k napětí. Jediným řešením stresu je kompenzovat ho opačnou reakcí, tedy dostatečnou relaxací – dosažení opětovné psychosomatické rovnováhy – směrem k uvolnění. Představte si rovnováhu jako horizontální linku. A stres jako křivku směřující od linky nahoru. Jediným prostředkem k vyřešení stresu je opětné dosažení rovnováhy příslušně silnou relaxací. Dosažení opětovné rovnováhy je o to těžší, že vznik stresové reakce trvá sekundy, ale návrat zpět do stavu rovnováhy trvá minuty. Čili na jedno chvilkové vyvolání napětí by měl člověk několik minut relaxovat.

Graf -stres_AVS_přístroj_psychowalkman

Psychosomatická rovnováha je nezbytnou podmínkou zdraví. Při dodržení psychosomatické rovnováhy by člověk vůbec neonemocněl (vyjma nemocí s genetickými předpoklady apod.) a dožíval by se v průměru sta let. Dosahovat psychosomatické rovnováhy se intuitivně snaží všichni savci – člověk v dnešní industrializované společnosti tíhne například k pobytu v přírodě, kde existují smyslové stimuly pro dosahování psychosomatické rovnováhy. Například u šimpanzů bylo pozorováno, že chodí kilometry daleko jen proto, aby spatřili odlesky slunce na hladině nebo poslouchali zvuk tekoucí vody: tedy rytmickou světelnou nebo zvukovou stimulaci, která způsobuje uvolnění.

Stresová reakce
Stresová reakce se u člověka vyvinula před desítkami tisíc let jako přirozený obranný mechanismus pro život v tehdejších ,,ohrožujících“ podmínkách. Stresová reakce způsobí u člověka během sekund připravenost k fyzické akci: boji nebo útěku. Při stresové reakci se celý organismus vlastně ,,vybudí“ k napětí. Spustí se produkce určitých hormonů (např. adrenalin, kortizol), zhorší se průchodnost periferních nervů, zvýší se krevní tlak a prokrvení hladkého svalstva, odkrví se část mozku, resp. mozek doslova vypne některé své části, např. dlouhodobou paměť. Jde o komplexní reakci celého organismu. Tato reakce slouží k přípravě organismu na fyzicky náročný výkon: buď útěk nebo boj. Při následném boji nebo útěku se tento zdroj stresu vyčerpá: hormony stresu se odplaví, tělo i mysl se opět po výkonu vrátí do stavu psychosomatické rovnováhy.
V dnešním světě ale zažíváme denně stres a nemůžeme jej nijak vyčerpat, vybít, kompenzovat: nemůžeme začít bojovat se šéfem, partnerkou, řidiči nebo se vybít po každé stresové reakci kilometrovým během. Stres není kompenzován příslušnou relaxací a tím se během stresových reakcí a další hodiny poté, čili téměř trvale, projevují jeho negativní důsledky na zdraví.

Stresová smyčka
Když vás něco rozčílí (způsobí stres), např. hádka s někým, agresivní řidič apod., budete si poté takovou situaci v hlavě přehrávat. Zamyslete se vědomě nad tímto procesem: může ve vaší mysli probíhat i desítky minut, hodiny, dokonce dny! Celou tuto dobu udržujete v sobě stres! A to šlo jen o jednu banální situaci. Představte si, když někdo řeší vážné životní potíže – žije téměř neustále ve stresu.

Neexistuje rozdělení na stres psychický a tělesný. Rozdílné jsou jen tzv. stresory, tj. vlivy, které stres způsobují. Ale stres sám o sobě se vždy projevuje komplexně v celém organismu: na psychické i tělesné úrovni.

Největší mýtus: ,,mě se stres netýká“
Podle odborných asociací (WHO – Světová zdravotnická organizace, Asociace psychosomatické medicíny aj.) trpí ve vyspělých zemích stresem minimálně 75% dospělých. Přičemž účinnou, resp. dostatečnou relaxaci provádí jen naprostý zlomek lidí (jednotky procent). Stresorů, tedy zdrojů stresu je v dnešním industrializovaném světě opravdu mnoho. Kromě negativních prožitků z lidských vztahů, smyslových stresorů (např. téměř trvalý hluk), nároků kladených společností na sociální role patří mezi významné stresory například i informační šum/chaos, tedy neschopnost zpracovat množství informací, které denně člověk přijme.

Jak stres (napětí) poznáte?
Krátkodobé příznaky jsou například: nesoustředěnost, pocení, častá tréma, napětí mysli a svalů, neschopnost se rozhodovat, negativní nálady, úzkostné myšlenky a obavy, výbuchy vzteku, rychlá únava, výpadky paměti, zkratkovité jednání.
Vážnější příznaky a chronický stres se projevuje například takto: smutek, nechuť k životu, neschopnost koncentrace a zhoršená schopnost učení, snížené sebevědomí, horší kvalita spánku, problémy se zažíváním, bolesti hlavy a svalů, zad, únavovost, neschopnost ,,vypnout“, vznik nebo zesílení stresem podmíněných poruch, což jsou především alergie, ekzémy, astma, časté angíny, chřipky aj.

Co všechno stres ovlivňuje
V organismu neexistuje nic, co by stres neovlivňoval. Ovlivňuje psychiku, myšlení (například snižuje momentální hodnoty IQ a EQ), nervovou, hormonální, imunitní soustavu – stres ovlivňuje naprosto vše.
Stres nikdy sám o sobě nezpůsobí žádnou nemoc, nicméně se může podílet na většině známých nemocí a jeho podíl nemusí být malý. Může být spolupodílníkem i spouštěčem, i trvalým generátorem většiny známých onemocnění, zpomaluje jakékoliv léčení.
Velmi citelný je vliv stresu na imunitu. Při trvalém nebo krátkodobě silném stresu dojde velmi brzy ke snížení imunity, což se většinou projeví častějšími respiračními onemocněními (chřipky, angíny).
Existují tzv. psychosomatická onemocnění, kde stres jako psychosomatická nerovnováha hraje logicky zásadnější roli než u jiných nemocí, ale nemusí jít vůbec o striktní rozdělení – silná míra stresu je často konečným spouštěčem například infarktu myokardu, a to není psychosomatické onemocnění. Z psychosomatických onemocnění je stres vážným spolupodílníkem například u alergií, žaludečních vředů, kolitidy, esenciální hypertenze, migrén, průduškových astma, ekzémů, některých případů obezity, diabetu mellitu (cukrovka), poruchy funkce štítné žlázy, anorexie, bulimie. Nicméně dnes se výrazné psychosomatické vlivy předpokládají i u vzniku některých nádorových chorob, u ischemické choroby srdeční a hypertenzní choroby. Dlouho trvající stres ústí nezřídka v depresi nebo únavový syndrom.

Čím je stres nepříjemný nebo nebezpečný

 

Co popisují uživatelé u programů proti stresu?

Uživatelé stavy hluboké relaxace navozené AVS přístrojem – psychowalkmanem, popisují nejčastěji těmito pocity: odplynutí stresových a úzkostných myšlenek, obav, zvýšení optimismu, sebevědomí a sebedůvěry, psychický nadhled, pocity blaha, vyrovnanosti, radosti, štěstí, vyšší koncentrace, zvýšení kreativity a schopnosti lépe řešit situace a rozhodovat se, uvolněnost mysli a svalů, zlepšení dýchání, vymizení bolestí zad, svalů, a mnoha dalšími pocity. Pusťte se do používání AVS přístroje a toto se pro vás stane realitou!
Na měřitelné objektivní úrovni dochází při hluboké relaxaci AVS přístrojem k zastavení, odstranění stresu. Dochází ke zvýšení imunity. Bylo prokázáno, že na úrovni frekvence mozkových vln 10 Hz nemůže vůbec vzniknout nové onemocnění a současné onemocnění se nerozvíjí. Zlepšení uživatel vždy pocítí v oblasti psychiky i somatiky (těla). Výsledky relaxace AVS přístroje jsou skutečně impozantní – viz následující tabulka: jedno z četných měření efektů AVS relaxace.

 

Tabulka klinický obraz změn_AVS přístroje_psychowalkman_Galaxy (1)

 

Reference

AVS přístroje znám a používám už dlouhou dobu a pro řešení stresu jsou vynikající metodou: rychlé účinky, řešení podstaty, praktické použití. Mohu je každému zájemci z řad samostatných uživatelů i terapeutů vřele doporučit. AVS technologie patří k předním biomedicínským metodám budoucnosti.
MUDr. Oldřich Štembera, protistresová ordinace, Plzeň

Kulka_psychowalkmanAVS přístroje mají nejen uvolňující efekt při vzniku stresu, nýbrž vhodně programují náš nervový systém tak, že vznikají dobré podmínky pro jeho budoucí zvládání, a tedy i pro prevenci.
Doc. PhDr. Jiří Kulka, CSc., psycholog, Brno

 

MUDR KufnerAVS přístroj používám u pacientů s psychosomatickými poruchami, zejména u obtíží podmíněných anxiózní, fobickou nebo panickou poruchou, ale také jako alternativní léčbu u migrény, bronchiálního astmatu apod., kde stres hraje velkou roli. Naprostá většina klientů je s aplikací AVS velmi spokojena, většinou neočekávaně překvapena. Celkově mohu hodnotit metodu AVS jako velmi přínosnou pro mou terapeutickou praxi.
MUDr. Petr Kufner, Plzeň

 

 

Měla jsem díky stresu problémy s usínáním, během noci jsem se budila a nemohla jsem usnout. Po používání už problémy s usínáním a nočním probouzením už nemám. V daňovém období jsem AVS přístroj používala večer nebo po probuzení ráno a celkově jsem se zklidnila a uvolnila, nepostihla mne žádná chřipka ani bolesti krční páteře, jako jiné roky v tomto období psychického vypětí. Za největší plus považuji u přístroje odstranění vnitřního napětí, stresu, celkové zklidnění, zlepšení paměti a ,,pružnosti“ mozku.
Ing. Alena Rubešová, Lipník nad Bečvou, 54 let, OSVČ (daně, účetnictví, mzdy)

kaiprMě i mojí manželce pomáhá AVS přístroj v odpočinku po práci nebo i v přípravě na práci. Oba totiž pracujeme ve službách, tedy v přímém kontaktu se zákazníky, a to je často velmi psychicky náročné. Denně jsem v kontaktu se stovkami zákazníků a věřte, že domů pak přicházím s tikem v obličeji a pak přijde na pomoc AVS přístroj a opravdu pomůže! V poměrně krátkém čase člověka zbaví stresu a pročistí mysl.
Jiří Kaipr, Železná Ruda, 57 let, strojník lanové dráhy

 

 

Jaký AVS přístroj je na odstranění stresu nejvhodnější?

Především ty modely, které obsahují nejvíce relaxačních programů: Laxman Basic (13 programů), Laxman Premium (13). Nicméně programy relaxační patří k základním účinkům, proto je obsahují všechny naše AVS přístroje. Některé přístroje (Laxman) mají i specializované programy proti stresu. Je možné využít i programů na spaní, somatických programů (Esprit) nebo meditačních programů. Pro řešení stresu stačí i kratší programy (10-15 minut), pokud se používají pravidelně. Pro řešení chronického, nahromaděného stresu nebo pro osoby, které jsou trvale pod velkým stresem, se doporučují delší programy (20-30 minut), alespoň 3-4x týdně do doby, než se jejich stav zlepší.

 Další reference zde.

 

Rady na závěr

AVS přístroj si můžete také zdarma vyzkoušet (kontakty zde) nebo v Půjčovně půjčit domů (za poplatek). Vše potřebné najdete v návodu k použití, případně se můžete po zakoupení přístroje inspirovat na straně Rady pro začátek.

A nezapomeňte, že se s námi můžete vždy kvůli správnému používání poradit – osobně nebo přes poradnu Lékař Galaxy!


Civilizační potíže vyřešeny

Ebook zdarma

Tištěný katalog Galaxy

Objednat zdarma

Novinky ze světa brainfitness

Sociální sítě