Zajímavý příběh zákazníka, který si zkouší přístroj. Popisuje prodejce z prodejny Galaxy Praha.

Z řad několika posledních zákazníků mohu vzpomenout například jeden celkem běžný manželský pár. Přijeli k nám na prodejnu tuším z Liberce, oblečeni v civilním výletnickém oděvu a myslím, že byli živnostníci. Nevím přesně v jakém oboru, zřejmě provozovali krámek s potravinami.

Již od začátku po jejich vstoupení do prodejny bylo „živo“. Bylo dobře, že sdělili své potíže a byli komunikativní a netajili důvody, proč přístroj ( psychowalkman ) chtějí pořídit. Jednalo se o akutní stresové vypětí manželky, které bylo patrné během pár slov, manžel byl také z pohledu velmi unavený, vyčerpaný. Z tváře jejich obličejů bylo poznat velké vypětí. Mohu podotknout, že bohužel tento nedobrý psychický stav výrazně ovlivnil celou možnost naší komunikace o AVS metodě, jejich účincích a používání. Paní bohužel informace nevstřebávala dobře, byla roztěkaná, vstupovala často do řeči, současně nedočkavá vyzkoušet. Celá komunikace byla menší bariera, ale hlavní roli hrálo, že se na AVS přístroj zaměřili s manželem jako na téměř poslední možnost pomoci. To vždy klade na přístroj podvědomě ještě větší nároky na účinnost, rychlost a hloubku účinku. To pro mě byla stěžejní informace a těžký zákazník, který má velké potíže, nároky a není trpělivý na účinek. Vím, že AVS přístroje pomohou dobře, rychle i trvale, ale je třeba být také z kraje trpělivý, naučit se přístroj používat, kdy a jaké programy zvolit, jak často, pozvolný začátek během prvních třech dnů, což se zde nedalo po těchto všech informacích z její strany moc očekávat. Zkušenost mi říkala, že asi nebudou spokojení, protož nedají přístroji šanci se projevit – účinkem. Podobní lidé jsou citliví i na stimulační zvuk a blikající světlo ještě více, jelikož jsou soustavně podráždění.

Postupnou komunikací jsme se shodli na zapůjčení přístroje Dreamer na jeden týden. Dreamer je levnější přístroj, ale obsahuje pestrou nabídku programů na relaxaci, meditaci a na deprese. Při krátkém zkoušení jsem vypozoroval, že paní nejsou příliš příjemné zvuky z přístroje, proto jsem vypíchnul možnost propojení s relaxační hudbou – s CD přehrávačem, MP3, mobilem, prostě že lze lehce přidat hudbu, kdyby měla potíž si z kraje zvyknout na samotnou stimulaci.
Přístroj si tedy zapůjčili i s manželem, který chtěl podpořit manželku, ale sám nějak neprojevil zájem o vyzkoušení. Celkový osobní pocit po jejich odchodu nebyl příliš optimistický a věděl jsem, že paní musím brzy zatelefonovat a zjistit průběh zkoušení. Současně jsem moc nevěřil, že paní poskytne dostatečný časový prostor, aby se dobře projevili účinky Dreamera na její špatné nervy, i když bylo vidět, že to potřebuje „jako sůl“. Po pár dnech jsme si krátce zavolali, paní byla zrovna v práci a měla zákazníky. Byl jsem dost zvědavý na dosavadní průběh, pocity, dojmy, účinky. Čekal jsem spíš špatné reakce bez účinku, ale kupodivu paní sdělila, že se ji to líbí a byla dokonce již hlasem klidná a já byl příjemně překvapen z dosavadního zjištění, že to vypadá dost slibně.
Po týdnu, po skončení zápůjčky se objevili s manželem opět na prodejně a byli oba jako vyměnění, paní klidná jak skála, veselá, usměvavá, upravená a pán byl samozřejmě také v lepší náladě – jednak že paní je opět šťastná a že nevyhodí peníze za blbost… Paní řekla, že již první sezení bylo hodně uklidňující a že se po tom týdnu používání Dreamera cítí dobře jako asi 10 let ne a mohu to opravdu jen potvrdit. Mohu podotknout, že ani já, ani paní jsme nečekali obecně takový zvrat, že tak rychle se zbaví špatného psychického stavu zejména ze stresu a to pomocí AVS metody, která vlastně má tyto účinky většinou až po dlouhodobějším používání. Ovšem na některé akutní stresové stavy se stává, že zabere již během jednoho sezení velmi hluboce – odstraní největší část stresu a tím poskytne první velkou úlevu. Není to tak u každého, to skutečně ne, ale za mě tyto rychle spokojení lidé vždy potěší. Závěrem ještě rád uvedu, že u paní na srovnání psychiky stačilo najít kvalitní relaxaci a vše se samo zharmonizovalo. Do té doby se o psychohygienu starala pouze jednou za rok a to na dovolené. Dovolená ale samozřejmě nedá odpočinek na celý další rok… S Dreamerem má paní každodenní dovolenou, kterou vyloženě potřebuje.

Prodejce Galaxy

Kontakt na prodejnu Galaxy Praha (najdete též na tomto webu) – zde.