„Vždy jsem měl vážné problémy s dlouhodobou nespavostí. Někdy to nevadilo, „No co, tak se prostě nevyspím!“. Jindy, a čím dál tím častěji ve spojitosti s profesním životem, to znamenalo velký problém vedoucí až k pracovní neschopnosti. Tehdy to začalo být vážné. Léky nepomáhaly. Když už člověk usne, tak se stejně nevyspí. REM spánek, tolik důležitý pro dušení zdraví a přesné myšlení (v mém oboru moc potřebná věc) se ani po lécích nedostavoval.
Ve chvíli postupného propadání beznaději jsem zakoupil přístroj Procyon. Používám dva programy, k sobě vzájemně inverzní. Program Spánek večer v posteli. A program Plná Energie ráno. Těžko soudit, který program je pro mě účinnější. Program Spánek je efektivní, člověk má po pár minutách stimulace velmi příjemné pocity intenzivní únavy. Následující spánek je velmi osvěžující, konečně si po mnoha letech užívám sny. Program Plná Energie je na první pohled bez efektu. Po několika dnech si však nelze nevšimnout, že člověk vydrží v „plném nasazení“ mnohem déle. V odpoledních hodinách, kdy se dříve dostavovala únava a pracovní nechuť jsem teď stále „plný energie“. Přístroj Procyon mi tak pomohl prohloubit noční uvolnění, a tím nastolit spánek a zároveň pozvednout skomírající energii přes den. Jeho účinek je obrovský.

O AVS přístrojích Galaxy jsem věděl již od devadesátých let. Konkrétně z časopisu Magazín 2000. Znáte to, ufo, horoskopy, různé pavědy… Pro mě, co by budoucího diplomovaného fyzika zvyklého na exaktní důkazy, něco zcela cizího. Účinkům AVS přístrojů jsem ale věřil. Ne, nebyla to víra. EEG není o víře. EEG je přesné měření. Používá k tomu přirozených metod, vždyť co může být přirozenější než zvuk a světlo? Nemění násilně chemii v mozku jako léky, mozek se ji po čase naučí řídit sám.“