Již deset let vlastním AVS přístroj Proteus a cca měsíc nový AVS Laxman light, kterými se snažím zlepšovat spánek a mírnit stresovou zátěž. Chtěla jsem zeptat, zda je možné doporučit AVS technologii osobě důchodového věku (74 let), která trpí ischemickou chorobou srdeční, diabetem a má problémy s oční sítnicí. Jedná se o moji maminku, kterou trápí řada zdravotních obtíží spojených s výše jmenovanými onemocněními. V poslední době řeší zejména nepříjemné neuropatické bolesti nohou. Někde shlédla reportáž, že by tato technologie mohla diabetické obtíže mírnit. Můžete případně doporučit typ přístroje a vhodné programy?

Odpověď

Určitě jí pomůže. Starších lidí – uživatelů, je poměrně dost, s různými zdravotními potížemi. Vlídnější (a doporučuji) je určitě Laxman než Proteus (má měkčí světlo, celobarevné spektrum, hudbu, vyšší účinnost – to vše je pro starší lidi příjemnější). Ta neuropatie nohou a potíže s oční sítnicí souvisí s cukrovkou…
Používání ji v případě diabetu pomůže ,,oklikou“ – pravidelné navozování hluboké relaxace zvýší imunitu, vyrovná (ustálí i sníží) krevní tlak, zlepší prokrvenost těla, zejména nohou a další. Určitě by ji měl pomoci zmírnit bolesti, vylepšit brainfitness standard, a zmírnit všechny negativní projevy těla.
Kontraindikace: u diabetu žádné, u bolestí také ne, u oční sítnice také ne, u ischemické choroby také ne.

Jen musí začít opatrněji než lidé zdraví ve středním věku, to znamená dodržet:

  • prvních min. 10 sezení (spíš 20 sezení) používat jen relaxační programy (pak postupně přidat spánkové, proti bolesti – co bude vhodného a na co bude mít chuť – určitě jí poraďte, doporučte)
  • začít s menší hlasitostí i světelnou intenzitou brýlí, zvyšovat až od pátého sezení, postupně – vždy se řídit citem – musí jí to být příjemné
  • nepoužívat v době nějakých větších ataků (čehokoliv) – kdyby jí bylo mimořádně špatně (z čehokoliv), tak nepoužívat

Zatím jsme nic nezkoušeli,protože mu teprve diagnostikovali tuto diagnozu.Od mala chodili k psycholožce,ale léky neužíval.Tvrdili,že je hyperaktivní a učitelky,že je problémový.Vím,že se nedá vyléčit,ale aspoň zdali se to nedá ovlivnit a nějak usměrnit.