Moje operace srdce byla v přímé souvislosti s infarktem myokardu. Mám navíc zpevněnu chlopeň anuloplastickým prstencem. Operace proběhla 21. srpna 2008. Léčím si vysoký krevní tlak. Jelikož již léta trpím nespavostí, můj známý mi chtěl s tímto problémem pomoci a tak AVS Dreamer koupil. Přístroj nyní používám já. Velmi mi pomáhá relaxační program s navozením hladiny alfa. Zkusila jsem jednou i program s navozením spánku, ale jelikož se mi velmi zpomalil tep, program jsem přerušila. Ráda bych přístroj používala i nadále, trpěla jsem před lety depresemi a zatím jsem se vnitřně přesvědčila o tom, že mi AVS přístroj pomůže. K doplnění, je mi 73 let. Věřím, že mi pomůžete najít způsob, jak přístroj i nadále používat. AVS Dreamer představuje pro mne velkou a snad už jedinou naději na zlepšení mých dlouholetých potíží se spánkem a s depresemi. Prosím, abyste mi tuto naději nevzal. Troufám si tvrdit, že dokážu být ukázněná a přesně dodržím to, co mi doporučíte, abych si používáním AVS přístroje neublížila. Myslím si, že pro své srdce dělám maximum. I po operaci jezdím na běžkách a na kole, i když samozřejmě mnohem pomaleji než tomu bylo před operací. Nachodím měsíčně cca 100 kilometrů pěšky, hlavně v Českém ráji a v Jizerských horách. Jezdím do Prahy do divadla a na výstavy a navštěvuji již devět let Univerzitu třetího věku v Liberci. Snažím se pracovat jako brigádnice (úvazek 20 hodin měsíčně) v Galerii radnice v Liberci. Pokud si to budete přát, zašlu podrobnější popis stavu mého srdce. Mým kardiologem je MUDr. Hrdlička v Mediscanu v Praze. Věřím, že mi pomůžete, za což Vám mnohokrát děkuji.

Odpověď

Jste velmi aktivní ve svém věku, to je skvělé, ale opravdu nezapomeňte na důsledný odpočinek!!! Při vyšším krevním tlaku a po operaci srdce to je pro Vás životně nezbytné!

Tady jsou pokyny, když se jich budete držet, můžete Dreamer používat bez obav a často:

  • Nepoužívejte Dreamer vícekrát než 1x denně
  • Když budete cítit potíže typu fyzické (nikoli psychické) nevolnosti, nebo fyzického vysílení, vyčerpání, nebo naopak většího nabuzení/napětí – vyvolaného zvýšením krevního tlaku, tak dreamer nepoužívejte akutně (!). Jeho použití je v tomto případě vhodné, ale až po hodině a více běžného odpočinku.
  • Nejvhodnější doba pro použití (to je jen doporučení, jinak se řidte svými momentálními potřebami, stavem únavy apod.): od poledních hodin až do večerních hodin.
  • Používejte jako základní programy tyto (střídejte je jak uznáte za vhodné, také v různou dobu – od poledne až navečer ): r01-r06, r09, r12. Pokud jsou programy krátké (např. 5 minut), tak si je prodlužte, alespoň na 15 minut (kratší než 10minut nemají žádný smysl). Pokud jsou dlouhé (více než 30 minut, tak si je zkraťte, ideální je pro vás délka programu 20-30 minut.
  • Jako doplňkový vyzkoušejte na obecnou imunitu a spaní (a podle účinků bud pokračujte nebo ne): 2x týdně ve večerních hodinách, těsně před spaním (v posteli): d01, S02-S04, S08. Vhodná délka je 20-35 minut, pokud mají programy jinak, tak si délku upravte.
  • Jako doplňkový pro depresi použijte 2x týdně P01 nebo P03. Používejte tyto dva vždy, když jste dostatečně fyzicky odpočatá, cítíte se fyzicky dobře!
  • Používejte dreamer minimálně 3x týdně.

Velmi vhodný by pro Vás byl model Laxman, z více důvodů (je obecně šetrnější, má speciální režim pro deprese, více vhodných programů aj. aj., nemůžu vám to ted všechno vysvětlovat). Ale stojí dost peněz (verze light necelých 19.000 Kč) a nechci vám to samozřejmě nějak podsouvat, nejsem tu v roli obchodníka. Ale kdybyste těch peněz nelitovala, a chtěla AVS terapii ještě o kus posunout, tak abyste o té možnosti věděla. (Také si ho můžete nejdřív půjčit na vyzkoušení.)