Mám diagnostikovanou tetenii, lékař mi chtěl dát AD, to jsem odmítla, dala jsem výpověď v práci, jsem doma, ale dokončuji VŠ, v červenci mám státnice. Potřebuji se uvolnit, učit, zbavit se strachu a stresu před zkouškou. Myslíte, že je přístroj vhodný? Je mi 46 let. Tréma, strach a nervozita mne provází od dětství. Na gymnáziu jsem byla na vyšetření žaludku a bylo mi řečeno, že je to nervového původu.Břicho mne nebolelo jen v těhotenství :D, asi proto, že jsem byla v klidu a doma. Posledních 18 let jsem pracovala jako sociální pracovnice na oddělení péče o děti. Do zákona nám dali, že musíme mít vysoké školy….takže jsem studovala při zaměstnání. Začaly problémy se srdeční arytmií, kromě těch dlohodobých zažívacích. Lékaři tvrdili, obvodní i závodní, že to mám asi už menopauzu, byla jsem totiž opakovaně na umělém oplodnění.

Loni jsem byla na vyšetření na gastru – tam zjistili jen lehký zánět žaludku a povředovou chorobu. Dostala jsem léky – ORTANOL, pak mi začaly záchvaty asi do 14 dnů. Slabost, nemohla jsem dýchat – na pohotovosti mi píchli do žíly hořčík. O dva dny později se to problémy opakovaly – na pohotovosti v jiné nemocnici mi řekli, že to mám od žaludku.V polovině září jsem dostala silný záchvat na srazu z gymnázia, domů jsem jela taxíkem. Záchvat byl hrozný, byl jako infarkt, bušení srdce, asi vysoký tlak, hučelo mi v hlavě, měla jsem závrať, trnula levá ruka a jazyk. Manžel na internetu našel diagnózu – tetanii a nalil do mne šumivý hořčík, to nepomohlo, tak pak i vápník a záchvat se zklidnil. V pondělí sem šla k doktorce, že chci na vyšetření…a na marodku, že nejsem schopna nic dělat. Tetanie se potvrdila.

Ležela jsem doma a nebyla jsem schopna chodit skoro ani po bytě. Do ledna jsem zhubla 10 kg, normálně jsem vážila 57, v lednu 47 Kg (nyní cca 51 kg). Už jsem si nevěděla rady, v lednu jsem zavolala známé lékárnici a ta mi řekla, že nové léky na žaludek spotřebovávají hořčík !!! Tak jsem ho vysadila – Oratanol, od listopadu jsem ho brala 2x denně, byla jsem totiž s dalším záchvatem v nemocnici a zvedli mi tam dávkování. Místo něj nyní užívám při problémech aloe – funguje výborně. Už to vypadalo na chronický únavový syndrom, ataky byly na denní a nočním pořádku, skoro jsem nespala. Zachránila mne asi kranio-sakrální terapie, na kterou jsem začala chodit koncem ledna, intenzivní ataky ustoupily. Po půl roce na nemocenské mne v březnu poslali do práce. Musela jsem dát výpověď v práci, nedošla jsem ani na zastávku, pálelo mne na hrudníku a byla jsem slabá.
Nyní je to lepší, ale přetrvávají závratě, špatné trávení, někdy tlak v zátylku, slabé svaly, v noci se budím cca v půl třetí, nasypu si pod jazyk hořčík a zase usnu, někdy už ne, většinou po ránu mám stažené břicho, během dopoledne to povolí. Někdy se objeví křeče v nohách, občas srdeční arytmie, tlak na prsou a pálení, nebo mravenčení svalů, někdy probdělá noc. Problémy se různě stěhují a střídají. Pravděpodobně špatně funguje slinivka se žlučníkem, musím si hlídat potraviny a jejich glykemický index, jinak mi je špatně, jako na zvracení nebo na omdlení. Dne 8.7. mám mít státnice, tak snad to nějak vydržím a doufám, že pak bude lépe. Zkoušky jsem všechny nyní udělala, diplomku odevzdala – trochu to byly nervy, hořčík zase odplaval. Přednášky, konzultace a zkoušky jsme měli u nás, ale státnice mám mít v Polsku, ve Varšavě, mám strach, abych neměla tam nějaké ty problémy s tetanií. Strach a tréma – nyní aktuální problém.

Odpověď

Dostáváme mnoho dotazů na použití AVS přístrojů pro různá onemocnění, ale někdy nemůžeme úplně doporučit, nebo neexistují ekvivalentní studie, apod. Ale u tohoto onemocnění – přístroj Vám pomůže stoprocentně, subjektivně to pocítíte velmi rychle, při pravidelném používání se jí můžete i zbavit. Prvotní příčiny tetanie jsou vždy psychického původu, mají základ ve stresu, většinou se projevují změnami nálad, depresemi, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou… je to tak?
AVS přístroj Vám pomůže odstranit stres, psychickou nerovnováhu, labilitu, zvýšit koncentraci, odstranit strachy/trému.

  • Je jisté, že onemocnění je nervového / psychického původu. To, že je diagnostika nyní tetanie, není podstatné. Hormonální skladba a vůbec vše co se týká tělesné schránky, se může v tomto případě různě měnit – když doplníte hořčík, začne chybět něco jiného. Sama jste to velmi trefně popsala, že se to stěhuje. Věřte tomu, že na jiném oddělení a v jiném čase vám klidně budou diagnostikovat únavový syndrom, poststresový syndrom, prostě jiné věci. Standardní medicína v tomto případě má a nemá pravdu, resp. je nedostačivá tam, kde je základem nebo hlavní příčinou psychika (hlubší problém).
  • Já nepoznám, odkdy a z čeho problém pochází. To je docela důležité, ale nepoznal bych to asi ani z osobní konzultace. Většinou to bývá silný stresový blok z období dětství – může jít o silný traumatický zážitek, ten si můžete a nemusíte pamatovat, dlouhodobý stres, daný třeba i výchovou – je těžké to určit (ale v menším procentu případů to bývá z důvodu nevhodného porodu – přidušení, psychické trauma apod., aj.). Také vůbec nehraje roli, že se to projevilo třeba až v dospělém věku – spouštěče v mozku jsou někdy nevyzpytatelné.
  • Pro definitivní, nebo řekněte velmi výrazné vyřešení, vám jenom AVS přístroj nepomůže. Jsem přesvědčený, že vám pomůže hodně, ale sám na to nestačí. Velmi vám doporučuji použít (opakovaně, až do doby, než zažijete jasné známky zlepšení) tyto metody (jedná se o hlubší psychoterapeutické nástroje) : regresní terapii, holotropní dýchání, hypnoterapii.
  • Vliv AVS přístroje: zlepší vám celkový psychický komfort – lepší koncentraci, méně únavy apod., zejména však donutí mozek pracovat trochu jiným způsobem – to nijak krátkodobě nepoznáte, ale je to to nejdůležitější. Je to jako při tréninku ve sportu: když pravidelně cvičíte, tak téměř nezaznamenáváte drobné změny, které každý den probíhají. Ale probíhají, jsou významné, a na všech úrovních těla. Když byste si udělala velmi podrobné testy (podobně jako třeba dělají vrcholoví sportovci) před a po cvičení (třeba po 2 měsících), žasla byste, co všechno se v těle vylepšilo – aniž byste cítila sama nějaké extra zlepšení. Stejné je to s AVS přístrojem pro psychiku. Takže první doporučení: používejte Brainmax často, nejméně 4x týdně. Opravdu nejméně! A nenechte se odradit, když to někdy nebude ono, dokonce ze začátku můžete cítit nějaké potíže (bude bolet hlava, bude vám nevolno apod.) – v tom případě program ukončete a pusťte si zas druhý den, nebo zeslabte intenzity, ale rozhodně to nevzdejte.
  • Postup: používejte prvních týden – tři týdny relaxační programy. Jakýkoliv, jaký vás zaujme, bude vám dělat dobře. A střídejte je. Po této době už budete citlivější, budete vědět jaká frekvence vám dělá a kdy dobře – dívejte se na grafy. Poté zkuste i jiné kategorie, které budou právě v tu chvíli pro vás účelné: učení, energie, apod…