Alkoholik má velmi slabý výskyt hladiny alfa – prakticky méně než 50%, než běžná populace. A právě v alfě se vylučují hormony, které zajišťují relaxaci, regeneraci, odstranění stresu, starostí, mj. dodávají pocit radosti, až blaha (nejznámější jsou endorfiny, ale je jich víc). Právě nedostatek radosti, vnitřních pocitů uspokojení, i na hormonální úrovni (vždy se vše projeví na všech úrovních – fyzické, chemické-hormonální, psychické viditelné a prožívané apod.), vede alkoholiky k dalšímu pití, kdy alkohol nahrazuje jejich vnitřní nedostatečnost uvolnit se (přirozeně). Proto pro léčbu alkoholismu (klinickou nebo autoléčbu) je potřeba navozování hladiny alfa primární.
Na začátek jsou vhodné tyto programy: r05, r06, P10, d02, d05. Ideální použít první týden každý den 1 program!!! Pokud to kvůli času nejde, tak nejméně 1 program ob dva dny. Poté, až začne cítit účinek, který se projeví nejčastěji klesající chutí na alkohol a lepší náladou (může to být do týdne, cca do 14-20 dní bude určitě cítit nějakou změnu, pokrok), může začít používat i jiné, tyto programy: r04, P01, d03, d04, d09, L02. Po cca 1-2 měsících používání už bude mít určitou zkušenost, jaký program mu dělá dobře, a bude dost citlivý na to zvolit si programy sám: pak ať pokračuje podle svého citu.
Zásadní, velmi efektivní je použít program právě ve chvíli, kdyby si dal za předchozích okolností alkohol!!! To je nejúčinnější léčba! Během programu ho většinou přejde chuť (možná ne při prvních použitích, ale později), to je důležité!!! Alkohol nahradí relaxací! Tím si mysl i tělo fixuje přirozený výměnu závislosti za radost.
Výsledkem pravidelného používání 1-3 měsíce může být a) až enormně nižší chuť na alkohol, b) lepší překonání absence, c) celkově lepší psychický komfort. Nevím, jak je závislost velká. Málokdy lze pouze s AVS přístrojem se jí zbavit úplně (chce to ještě jinou, individuální terapii), ale také se to občas stává. Rozhodně nic účinnější neexistuje, a zvlášť když máte přístroj doma, není co řešit – ať používá, co to jde a výsledky bude sám překvapený.