článek, který vyšel v časopise Svět na dlani, č. 7 (červen) / 2015

Není to tak dávno, co američtí vědci ve spolupráci s NASA přišli s novou technologií.

Přístroj Laxman, který světlem a zvukem mění frekvenci mozku, má neuvěřitelné účinky pro život. Dokáže ihned odstranit únavu nebo zrychlit učení.

Psychotechnické přístroje, které zvyšují kapacitu mozku, zrychlují učení, odstraní během minut únavu a stres či uzdraví z depresí, jsou dnes realitou. Technologie zvaná AVS (= audiovizuální stimulace) přitom není nijak nová – již před 30 lety ji vyvinula ve spolupráci se dvěma nositeli Nobelových cen NASA. Nicméně právě nejnovější Laxman rapidně zvýšil účinnost. Nasadíte si sluchátka a speciální brýle, vyberete si program – například ,,Rychlý spánek” a zapnete start. Pulsující světlo v brýlích a zvláštní pulsy ve sluchátkách přeladí mozkovou aktivitu do určité frekvence, která vyvolá během několika málo minut spánek.

Americký vědec Thomas Budzinski, šéf psychologických výzkumů v NASA a Pentagonu (1980-1986) vypráví:
,,Vědci zjistili, že šimpanzi chodí kilometry daleko jen proto, aby sledovali pulsující světlo a zvuk, například záblesky slunce na vodě. Tyto signály totiž potřebuje každý savec pro udržení psychosomatické rovnováhy. Mozek naladěný na správnou frekvenci, třeba pulsujícím světlem a zvukem, je výkonnější a udržuje tělo přirozeně zdravé. Naším úkolem bylo za pomoci světelně zvukových přístrojů navodit u pilotů vysokou koncentraci a psychickou odolnost. To se podařilo a celá technologie byla pak po šesti letech odtajněna. “

Prim. MUDr. Jan Cimický, CSc. říká: ,,Jsem přesvědčen, že AVS přístroje posunují do budoucnosti hranice psychické kondice. Já je znám od roku 1998, kdy jsem si jeden přivezl z ciziny. V dnešní době bych jej doporučil téméř každému.”

Značkové AVS přístroje s ověřenou účinností dnes vyrábí asi deset výrobců, zejména v USA. Největší know-how spočívá v programech. Protože je už známo, která frekvence dokáže naladit stavy bez únavy, bez bolesti či stav hlubokého spánku, vyvíjí se programy pro nejrůznější účely. Přístroj Laxman má dokonce padesát různých programů, na relaxaci, odstranění únavy, nespavosti, depresí, bolesti, jetlag nemoci nebo také na zvýšení sexuální apetence. Zatímco mnozí nevěřícně kroutí hlavou, miliony informovaných lidí vyspělého světa tuto novou biotechnologii již používají. Laxman je již k dostání i u nás. Stojí 25000 korun a jeho levnější ,,bratříčky” pořídíte od zhruba pěti tisíc korun.

ing. Jan Revai