Na trh na konci roku 2015 přichází novinka: audiovizuálně stimulační (AVS) přístroj Laxman Premium. Od předešlých verzí Laxman light a Laxman 2cz se liší zejména programy. Vývoj jde stále dopředu a nové výzkumy z oblasti neurověd a medicíny otevírají další nové neuvěřitelné možnosti v léčbě i v rozvoji mentálních schopností lidí.

Přístroj Laxman je mimochodem nejprodávanější AVS přístroj v Evropě a také v České republice (druhý nejprodávanější na Slovensku) a proto se světové výzkumy poslední roky zaměřují právě na tento přístroj. Verze Premium jeho pozici jedničky určitě ještě posílí.

Za pozornost také stojí nové informace publikované Jamesem Prestonem, který píše o britských celebritách: Laxman si před časem ve Velké Británii zakoupil David Beckham a Jimmy Carter (syn bývalého amerického prezidenta). A čerstvě právě Laxman Premium i George Clooney. Potvrdil to výrobce Laxmanu s odvoláním na britského importéra a britský tisk, resp. knihu Jamese Prestona o celebritách, kde poprvé informaci publikoval.

Nejdříve počty

Laxman light obsahuje 22 programů, zejména relaxačních a stojí 19.999 Kč. Laxman 2cz, respektive nově upgradovaný na Laxman basic má právě po současném uprade 56 programů a stojí 25.210 Kč. Nový Laxman Premium má 70 programů, jeho cena je 29.650 Kč a zhruba 25 nových programů se řadí právě k nové generaci. Laxman Premium v sobě zahrnuje navíc rozšířenou záruku (3 roky na ovládací jednotku) a další bonusy.

Čím se liší nová generace programů od těch současných

Za prvé jde zejména o vyšší účinnost. Nové výzkumy umožnily cíleněji zmapovat frekvence mozku zodpovědné za určitou činnost, ať už se jedná o vymizení úzkostí, bolesti nebo zvýšení imunity. Těchto nově objevených, resp. upřesněných frekvencí nový Laxman Premium používá.
Nové výzkumy pomohly také k druhému významnému vylepšení: vzniklo větší množství programů, které jsou přímo medicínsky zaměřeny. Patří sem zejména programy pro samoléčení syndromu vyhoření, chronického únavového syndromu nebo PMS – premenstruačního syndromu.
Za třetí obsahují programy nové generace novou dimenzi ,,líbivosti“. Několik programů používá speciálně upravenou hudbu nebo mluvené slovo, které například u programu Vizualizace dává návod a pokyny, jak správně vizualizaci provádět. Novinkou je také vážná hudba, použitá u některých programů. Ta má sama o sobě určitý terapeutický potenciál, například snadněji otevírá hlubší vrstvy vědomí.

S jakými novými programy se můžete setkat?

Program ADHD neexistuje řeší vynikajícím způsobem mozkové dysfunkce a hyperaktivní chování školáků. Pestrý a hlavně krátký program naplno upoutá mysl dětí a zařídí dostatečný účinek. Program Pozitivum odstraňuje nedefinovatelnou špatnou náladu a negativní pocity.

Čistě terapeutické programy jsou například tyto:

  • Znovuzrození – odstranění chronického únavového syndromu a časté únavy.
  • Váseň – léčba syndromu vyhoření.
  • Říše klidu – určený na odstranění podrážděnosti a PMS (premenstruační syndrom).
  • Program Bez alergie dává svým názvem jasně najevo své zaměření.
  • Velmi zajímavý je program Mental Ironman, který zvyšuje celkovou psychickou odolnost.
  • Sezení Svoboda je určeno pro zvládání závislostí – odvykání závislostem a mírnění abstinenčních příznaků. Je určen terapeutům i samouživatelům. Novinkou jsou dvě verze tohoto programu: jedna určena pro muže a druhá pro ženské pohlaví.
  • Onko léčitel se věnuje pomoci při onkologických nemocech, program Růst dendritů je zase určen jako prevence nebo léčba Parkinsonovy, Alzheimerovy choroby a roztroušené sklerozy.
  • Program Chytrá hlava zvyšuje IQ a EQ, program V zóně pomáhá sportovcům dostat se do ideálního mentálního stavu pro vrcholný výkon.
  • Zajímavý je program Vizualizace, který vám mluveným slovem jako průvodce pomůže dobře dělat vlastní vizualizaci a přivede vaše vědomí do změněného stavu vědomí, ve kterém je vizualizace nejúčinnější: jedná se o určitou frekvenci hladiny vědomí theta.
  • Za pozornost stojí nové čtyři spánkové programy, které jsou osazeny už do upgradované verze Laxman basic. Například program Zpět do říše snů Vás během pouhých jedenácti minut tvrdě uspí, pokud se nechtěně probudíte v noci a nemůžete ,,zabrat“. Na závěr si můžete spustit zábavný program Jupííí.

Rok práce

Autorem programů je Jan Valuch, jeden z předních světových odborníků na AVS technologii, mj. prezident WAAT (World Asociation for AVS technology). Příprava mu trvala zhruba rok a použil v programech dvacetileté zkušenosti z tohoto oboru, nové vědecké výzkumy i svojí práci mentálního kouče a terapeuta. Čerpal z klasických vědeckých studií autorů jako jsou Thomas Budzindski, PhD. (přední výzkumník a publicista v oblasti psychotechnologií, naposledy Western Washington University, USA), Harold L. Russell, Ph.D. a Joel F. Lubar, Ph.D. (Department of Psychology, University of Tennessee, USA). Sledoval a použil také objevy ve výzkumném programu v Dánsku, v Neurological Institute (Cognitive Neuroscience, the McDonnell-Pew Program), o změnách mozkové frekvence při okysličení mozku vizuální stimulací. Využil také posledních výzkumů prováděných přímo s poslední verzí Laxmanu, které vedl Dr. S. Paillasson, PhD., z Grenoble University Hospitál ve Francii (Biomedical enginnering).

Nové vědecké klinické výzkumy

Jan Valuch poskytl dvě z nových klinických studií, prováděných právě s novým Laxmanem Premium (zde uveřejňujeme jen část závěrečných výsledků). Účinky jsou fantastické: po jediném použítí AVS přístroje Laxman dochází například k ústupu úzkosti a stresu a nárůstu psychického zdraví celkově v hodnotách od 15% do 27% – tedy zlepšení stavu okamžitě až o čtvrtinu.

druh testuhodnoty předhodnoty pozlepšení
koncentraceD2155,16180,7914,2%
kognitivní tempo (čas/sek)TMTA33,2124,3726,6%
paměťslovní VLMT48,0554,612,0%
psychomot. rychlost/ prac. paměťdig. symbol55,6761,379,3%
koncentrace/prac. paměťdig. smybol5,26,0514,1%
stresPSS STAI23,8518,721,6%
úzkost(State)39,9534,0514,8%
psychické zdravíGHQ14,0510,227,4%
schopnost relaxaceMLDL5,657,221,5%

 

Na závěr doplňující obchodní informace

Laxman Premium najdete zde.
Potěšitelnou novinkou na českém a slovenském trhu je možnost získat u Galaxy další nové programy zdarma. Lze je stáhnout z webových stránek zdarma zde. I tyto programy, přestože jsou zdarma, patří k velmi kvalitním. Stažení a instalace programů do Laxmanu je velmi jednoduchá, zvládne ji každý, navíc je na webu společnosti Galaxy přehledný návod, jak postupovat.

Ing. Bedřich Polák