Tento návod k výběru je sestavený zejména na základě zkušeností zákazníků za 25 let činnosti společnosti Galaxy.

Motto:
Je to jako s auty: i Fabia (u nás základní, nejlevnější model Galaxy) Vás odveze z bodu A do bodu B. Mercedes (u nás model Laxman) Vás tam odveze rychleji, s větším komfortem a překoná větší zátěže v oblasti Vašeho zdraví. Základní AVS přístroj Galaxy splní nejčastější potřeby, což jsou dobrá relaxace, odstranění stresu a únavy, zlepšení učení, spánku, uzdravení z depresivních a úzkostných stavů. Ten nejlepší AVS přístroj Laxman vám vše dodá rychleji, pohodlněji a díky mnoha dalším programům splní potřeby v dalších oblastech.
Nelze vždy říct, že nejdražší AVS přístroj je právě pro Vás ten nejlepší, stejně tak nelze tvrdit, že s nejlevnějším modelem ušetříte. Nicméně cena je v našem portfoliu AVS přístrojů dost přesným vodítkem, které vyjadřuje celkovou kvalitu, účinnost a tedy i budoucí spokojenost s AVS přístrojem.

1. Užitek, který hledáte

Chcete relaxovat? Odstranit nespavost? Zvýšit odolnost na stres, zlepšit učení, odstranit deprese? Vybírejte přístroj, který bude mít dostatek programů v dané kategorii, kterou potřebujete. Pomůckou je tato tabulka:

Tabulka účinky
(Uděláme si my sami novou až po spuštění webu.)
Ke stažení v pdf.

Poznámka: Kategorie jsou řazeny podle důležitosti – na základě zkušeností, jaké programy používají Češi nejčastěji. Tato tabulka je velmi podrobná, přesnější než seznamy programů, které najdete na eshopu u jednotlivých modelů (a v návodech). Umožňuje to přesnější, cílenější výběr, na druhou stranu může být podrobnost do určité míry zavádějící, protože účinky programů se mnohdy překrývají (meditační program poskytuje také relaxaci, program na učení řešení ADHD apod.).

2. Účinnost

Všechny naše AVS přístroje mají garantovanou účinnost, ty dražší poskytují účinky rychleji a cíleněji. O účinnosti rozhoduje nejvíce přesné zacílení programu: čím více programů v dané kategorii, tím lépe.

3. Cena

AVS přístroj je jednorázová investice poskytující důležitý životní prospěch po mnoho let. Průměrná užitná doba našich AVS přístrojů je 12 let, není výjimkou ani 15-20 let spolehlivého používání jednoho přístroje (případně s občasnou obměnou nebo opravou doplňků, jako jsou brýle apod.). Jedno použití AVS přístroje tak vychází v průměru na 1-5 Kč.

4. Vkus, zkušenost, obliba

Programy s hudbou jsou mezi zákazníky jednoznačně populárnější než programy pouze s technickými stimulačními zvuky. Programy s hudbou mají přístroje nové generace (Laxman, Relaxman, iBrain 2). Dále existují další rozdíly, buď objektivně těžko hodnotitelné (design) nebo pro někoho méně podstatné (druh sluchátek, možnost dalších speciálních funkcí, bonusy zdarma, přehlednost displeje apod.).

Základní srovnání – modely starší a novější generace:

Starší generace (Galaxy, Neo, Esprit) mají jednobarevnou (Esprit tříbarevnou) světelnou stimulaci, modely novější generace (iBrain 2, Relaxman, Laxman) mají celobarevnou světelnou stimulaci – rozdíl v líbivosti, ale hlavně v účinnosti je značný (až 50% rychlejší a hlubší účinky). Podobně je to se zvukovou složkou: starší generace používá jen technické zvuky, nová generace i hudbu. Dále se nejvíce liší počtem programů (počtu programů odpovídá většinou i cena) – starší (levnější) generace má menší počet programů a tak méně možností zacílení. Z těchto důvodů je například nejlepší model Laxman dlouhodobě nejprodávanější, přestože je nejdražší.

Pomůcka pro rozhodování na závěr:

Nejprodávanější modely za jednotlivé roky – ZDE. (Tuto podstránku si uděláme my sami novou až po spuštění webu.)