Dostal jsem od Galaxy, respektive z trhu, neobvyklé zadání: vytvořit sadu výrobků, která by garantovala doživotně kvalitní psychickou kondici.

Nadstandardní, neotřesitelnou psychickou odolnost. Lidé prý chtějí být perfektní, nechtějí být unavení, vystresovaní, chtějí se učit i v pozdním věku a rádi si koupí něco, co jim tyto potřeby zajistí. Nejdříve jsem si nebyl jistý. Sice už vlastně takovou ,,sadu“ léta používám pro sebe nebo pro individuální klienty: vybírám si ze světového trhu ty nejlepší výrobky pro psychiku, zkouším a ladím. Ale vytvořit ,,instantní“ sadu pro každého? Nakonec mi to došlo: výrobky jsou jedna věc, ale dobrý postup jak, kdy a na co který výrobek použít, je ještě důležitější! To mi dávalo smysl. Takže Luxury Gold set (jak se tato sada obchodně jmenuje), se speciální metodikou používání, je tady. Dovolím si Vám tento set alespoň stručně představit. Vezmu to podle jednotlivých kategorií výrobků. Na úvod se ještě sluší dodat, že set jsem nesestavoval sám, podílelo se na něm více odborníků: terapeuté, lékaři z Evropy a USA a také lidé z Galaxy.

Páteř sady zajišťuje AVS přístroj Laxman. AVS technologie je nejlepší metodou na zlepšování psychické kondice ve všech směrech a Laxman je už od roku 2008 nejlepší model AVS přístroje. Proto byl Laxman jasná volba a v Metodice doporučuji použití Laxmanu minimálně u 50% případů. K Laxmanu jsou v sadě další speciální dodatečné programy a doplňky pro komfortní používání (dlouhý napájecí kabel, náhradní baterie apod.).
Jsem velký propagátor AVS technologie, proto jsem sadu osadil i Příručkou pro tvorbu vlastních programů: nyní si může každý jednoduše vytvořit na Laxmanu vlastní program! Kouzlo spočívá v té individualitě. Představte si, že si vytvoříte program s vlastní hudbou, pro své účely, například: do práce, po práci, před cvičením, po flámu, na zlobivé děti nebo program s vlastní afirmační nahrávkou pro zhubnutí… Možnosti jsou nekonečné.

Biofeedback je nejúčinnější metoda hned za AVS technologií a navíc se našemu týmu, který sadu sestavoval, podařilo vybrat velmi sofistikované biofeedback přístroje. Některé dokonce nejsou k dostání ani nikde v Evropě. Bylo mi jasné, že do sady potřebuji minimálně dva ,,biofeedbacky“, nakonec jsou tam čtyři. Biohexagon se uchopí do dlaně ruky a můžete s ním trénovat téměř všude. Je přesný, spolehlivý a má 10 levelů pro zlepšování. Druhý přístroj je sofistikovanější – s Neurosetem MoveBrain 2 hrajete hry na PC pouze vlastní myšlenkou, nikoliv myší a klávesnicí. Dále obsahuje sada Streskartu, kterou můžete mít třeba v peněžence a kdykoliv vám během sekundy zjistí, zda jste ve stresu či nikoliv. Běžně svůj stav z hlediska relaxace/napětí totiž neznáte, nevnímáte: budete se divit, co zjistíte! Pak jsem do sady přidal, spíše pro zajímavost, psací tužku, která mění svojí barvu podle toho, jak jste uvolnění či ve stresu. Můžete si s ní napsat třeba školní test!

Doplňky stravy, mozkové nutriety, nemohou chybět, neboť zajišťují ještě biochemickou cestu a pro mozek je důležité pro určité situace využít i tuto formu. Použil jsem Brainstart, Bachovu esenci Wild Rose (Planá růže) a spolehlivě ověřený Rhodiolin (můj článek o něm zde).

Good night drink: jsem šťastný, že se podařilo zajistit tento skvělý nápoj – sleep drink. Budete nadšeni! Jde o plechovku pití na způsob ,,energy drinků“, tento ovšem slouží pro dobré spaní. Je vysloveně na přírodní bázi. Sehnat jej a domluvit distribuci do Luxury setu bylo velmi obtížné, nakonec se nám to ale podařilo! Galaxy je také jedna z prvních firem v Evropě, která tento drink prodává.

Na podporu spaní jsme přidali malou drobnost s velkým dosahem. Dreamplayer: malý přehrávač třinácti relaxačních a uspávacích zvuků. Položíte si ho před spaním k posteli a zapnete. Relaxační/uspávací zvuky jsou velmi vhodné, ty nejkvalitnější, většinou jde o zvuky přírody, které pulsují na určité relaxační frekvenci. Dreamplayer obsahuje i bílý technický šum.

Rozšířená záruka pro Laxman je záruka kvality. A doživotní sleva na ty výrobky, které ze sady spotřebujete, znamená, že to Galaxy myslí s touto sadou zcela vážně. Abych se nenechal zahanbit, tak jsem připojil k sadě i poukaz na své služby Mentálního kouče. Je to velmi unikátní: když si koupíte výrobek, tak k němu máte zajímavou službu zdarma: jako nějakého džina z lahve. Ale nebojte se, tato služba není doživotně – jde o konzultaci v rozsahu pouze dvou hodin. Nejčastěji na této konzultaci s klienty řeším, jak si co nastavit v mysli, aby dosáhli cílů: vydělat peníze, zhubnout, přestat kouřit, uzdravit se…

Na závěr vám chci přiblížit Metodiku k používání Luxusy Gold setu. Obsahuje například popis jednotlivých výrobků, nicméně její nejdůležitější částí je Metodika podle situací. Ta uvádí různé psychické stavy (přes sto!), které běžně většina z nás prožívá a chce se jich zbavit nebo naopak psychické stavy, kterých chce dosáhnout a jde to obtížně. Metodika podle situací přínáší návod, jak to vše za pomoci Luxusy Sady vyřešit. Pro názornost uvedu dva příklady z kapitoly ,,Metodika podle situací“:

Nemohu právě usnout – ležím desítky minut i hodiny a nemohu usnout. Stává se mi to nepravidelně, jen občas. Nepracuji na směnný provoz, mám relativně pravidelný režim bdění/spaní, mám věk 55+.
Postup: Použijte Dreamplayer s relaxačními stimulačními zvuky ke spánku a nápoj Goodnightdrink. Těmto stavům úplně předejdete preventivním použitím AVS přístroje Laxman: zvolte si hluboce relaxační programy před spaním (č. 7, 9 nebo 14), alespoň 2x týdně.

Mám celkové psychické napětí, stres, nevím přesně z čeho, nejméně 14 dní se necítím dobře, nemám dobrou náladu, jsem podrážděná/ý, nemám z ničeho radost.
Postup: Pokud je to v podzimních či zimních měsících, kdy je malý sluneční svit a nenapadají Vás konkrétní příčiny, jde velmi pravděpodobně o mírnou depresi (SAD) – nedostatek světla může být umocněn stresem, vypětím apod. Týden používejte doplněk stravy Wild Rose (podle standardního návodu k použití) – má okamžitý vliv na zlepšení nálady a dále Rhodiolin: jako adaptogen lépe připraví tělo na změnu světelných podmínek. Dále použijte nejméně 3x týdně AVS přístroj Laxman: programy proti depresi (dle návodu Laxman) nebo energizující program (vyberte si podle citu z programů: č. 5,18,19, 26, 44 či 48). Do týdne až deseti dní Vám tyto psychické stavy zmizí a vrátí se Vám původní dobrá (normální) nálada.

Okruhy jednotlivých situací, které Metodika obsahuje, jsou tyto:

  • spánek
  • osobní rozvoj, transformace osobnosti, meditace
  • učení, paměť, koncentrace
  • nálady
  • bolesti
  • řešení stresu, únavy, účinná relaxace
  • duševní onemocnění
  • jiná psychosomatická onemocnění
  • a mnoho dalších, například: Jak rychle zvládnout kocovinu, Únavu z jetlag, Zrušit nudu, Snížit vysoký krevní tlak, Zbavit se trémy…

Sečteno a podtrženo, u Luxury Gold setu mohu každému garantovat, že zajistí vrcholnou kondici na mnoho let, vlastně doživotně. Většinu z výrobků si samozřejmě můžete koupit i samostatně, ale teprve jako celek, spolu s Metodikou, to dává smysl. Budete v psychické výkonnosti a odolnosti nepřekonatelní!
Luxury Gold set uvede Galaxy na trh asi na začátku roku 2015.

Jan Valuch
mentální kouč a terapeut, prezident WAAT