Vybíráte AVS přístroj? Proč ne iBrain?

Existují jen dva důvody, které vás od toho mohou odradit.

Zbylých mnoho jiných důvodů vás přesvědčí, že je iBrain výborná volba. Ty dva důvody, nad kterými se musíte zamyslet, jsou tyto:

1. iBrain je možné provozovat pouze s novějším iPhonem – a dalšími Apple výrobky, protože celý iBrain běží jako aplikace právě v iPhone. Pokud nepoužíváte iPhone, můžete přestat číst. Samozřejmě, pokud máte při relaxaci rádi v ruce nějakou ovládací krabičku, pro ten pocit klidu, a ne mobil, který může během relaxace zazvonit, tak pro vás platí to samé – nemusíte číst dál.

2. Pokud chcete to nejlepší, volte Laxman. Od iBrainu se liší kvalitou světelné stimulace. Zatímco Ganzfeld ,,světelné“ brýle Laxmanu jsou perfektní, brýle iBrainu se stejnou technologií Ganzfeld za Laxmanem zaostávají. Má to vliv na účinnost – účinky Laxmanu jsou tak hlubší i rychlejší. Pořád mluvíme o Ganzfeld, tedy nejúčinnějším druhu stimulace, takže iBrain je velmi účinný. Ale je to samozřejmě pořád rozdíl mezi kvalitou-účinností (iBrain) a top kvalitou-top účinností (Laxman).

Pokud jste překonali tyto dva body, tak všechno ostatní se vám bude líbit.

Pořízením praktického iBrain můžete hravě používat přes 80 různých stimulačních programů prakticky kdekoli, díky jeho mobilitě – díky jednotce iPhone. Nově poslouží váš iPhone i jako důležitý pomocník pro stimulaci mysli a těla v průběhu dne. Mobilita iBrain je podstatná výhoda pro uživatele, kteří jsou často v terénu, na služebních cestách, ale uživatelé jej samozřejmě s oblibou používají i jako domácí přístroj. Hlavně: 80 kvalitních programů za současnou cenu 11.500 Kč je bezkonkurenčně nejlepší poměr!

Brýle a sluchátka iBrainu fungují zcela bezdrátově, v praxi nemusíte nic pracně rozmotávat a při samotném používání je tento komfort nedocenitelný. Prakticky se jedná o první model AVS přístroje, který obsahuje bezdrátové brýle i sluchátka. Brýle i sluchátka komunikují pomocí bluetooth spojení a obsahují vlastní nabíjecí baterie. V případě, že nemáte čas sledovat stav baterií a chcete mít svůj iBrain stále připraven k použití, doporučujeme pořídit přenosnou powerbanku, ze které je možné vše kdykoliv nabít pomocí USB. Většině uživatelům ovšem postačí občas nabít brýle i sluchátka, vydrží v provozu až 6 hodin, někomu to vystačí i na 14 dní, jinému na týden, dle četnosti použití. iBrain můžete používat na všech vašich Apple zařízeních, není limitován kódem pouze pro jedno zařízení.

Zakoupení softwaru s programy je také pouze jedenkrát a můžete takto synchronizovat přes svůj iTunes veškeré další zařízení. Případný upgrade softwaru ze strany výrobce již také dále neplatíte, v iTunes se pravidelně aktualizuje, když proběhne změna ze strany výrobce. Nyní je verze poměrně nová a další změny lze očekávat až za pár měsíců nejdříve. Samotná obsluha iBrainu je stejně lehká jako na standardním AVS přístroji, menu je v češtině, pro spuštění programů není ani potřeba přečíst manuál. Manuál je důležitý pro další funkce, kterých má iBrain také dostatek. Můžete zde nastavit frekvenci, tóninu, délku programu, barvy stimulace a příposlech v mp3 (zvuky přírody či jemná relaxační hudba).

Z celkové nabídky 83 programů si vždy dobře vyberete ten nejvhodnější program pro daný okamžik, situaci či potřebu. Nejvíce obsažená je samozřejmě relaxace, ta je důležitá pro řešení případného stresu a napětí. Na výběr je celkem 19 relaxačních programů, iBrain je silný i na zvýšení energie v průběhu dne nebo před sportem – jako jeden z mála modelů obsahuje až 14 programů na energii. Silný je i v oblasti učení a navození koncentrace. Má celkem 9 učebních programů a obsahuje speciály pro řešení ADHD – poruchy pozornosti a hyperaktivity. Dále obsahuje vyvážený počet programů pro řešení spánku, pro navození meditace nebo úlevu od bolestí somatickými programy. Programy pro kreativitu také fungují velmi dobře: pokud potřebujete dobrý nápad, dobré řešení, dejte si tento program a uvidíte, že na něco přijdete, pomůže vám s řešením.

Někdo možná namítne, že takový počet programů ani nevyužije…?

Nebudete třeba používat veškeré programy, ale vyberete si oblíbené programy, které Vám budou na danou potřebu sedět, účinkovat jako šité na míru. Vyšší počet programů je vždy výhoda, postupným zkoušením si vyselektujete ty přímo pro Vás. V rámci rodinného použití si zde nalezne každý jedinec to, co hledá. Popis programů velmi často sedí až překvapivě s reálným účinkem – to je ta kvalita programů. Programy iBrain vyvíjel americký výrobce a Galaxy, a obě firmy mají desítky let zkušeností s programováním AVS přístrojů.

Celkově vidíte, že iBrain za to stojí. Přes 80 kvalitních a velmi cílených programů, moderní Ganzfeld světelná stimulace a tím i účinnost, za cenu jen necelých 12.000 Kč, a ještě navíc bez kabelů? To je v oblasti AVS přístrojů neodolatelné řešení.

Ještě si dovolím poznámku k technickému řešení / ceně:
Celkově si zákazník kupuje programy, tedy aplikaci pro iPhone, (bezdrátová) sluchátka a stimulační (bezdrátové) brýle. Největší hodnotu, za kterou vlastně zákazník platí, stejně jako u všech ostatních AVS přístrojů, mají programy (aplikace). Vtip je v tom, že u iBrainu se aplikace stahuje zdarma, což v některých lidech vzbuzuje pocit, že je zadarmo a platí si jen brýle a sluchátka. Ale čistá výrobní hodnota brýlí a sluchátek nevypadá na to, že se má prodávat za deset tisíc korun. Nicméně aplikace/programy nejsou zadarmo! Výrobce měl tuto možnost: prodávat samostatně brýle a sluchátka (jako jednu položku – řekněme za 5000 Kč) a pak ještě prodávat zvlášť aplikaci/programy (jakou druhou položku – třeba za 6000 Kč). Pro uživatelský komfort zákazníků to výrobce zjednodušil, a zákazník tudíž platí jednou – za nákup brýlí a sluchátek – a aplikaci si pak stáhne zdarma. Ale jak uvádím: cena, kterou zákazník platí, je za celek iBrain.

Konfigurace, resp. s jakými zařízeními Apple lze iBrain provozovat?

iBrain 2 lze bez potíží používat s iPhone 4S a novější, nebo iPad 3 a novější verze vč. Retina, Air, Wifi, Cellular etc nebo iPad Mini, take veškeré verze Retina, Air, Wifi, Cellular etc a 5 generace iPod touch a veškeré novější modely Apple.

Co k provozu potřebujete?

• Vlastnit účet na iTunes či Appstore pro stažení (nákup) ovládacího software pro iBrain.
• Volnou kapacitu ve Vašem iPhone minimálně 35 MB (pro software).
• Aktualizovaný iOS na verzi 9.3.2 a novější, v jiném případě aplikaci stáhnete do zařízení, ale nelze ji otevřít a používat.

Nová verze AVS přístroje iBrain 2 v prodeji: ZDE.