Stává se to, je to běžné, ale nemusíte se obávat. Brýle i sluchátka jsou z plastu, takže se nezničí a většinou o nich ani nebudete vědět (netlačí) a ráno je někde najdete :). A pro kvalitu spánku je nechtěné usnutí během programu to nejprospěšnější!

Většina uživatelů má dokonce tuto zkušenost: pokud předčasně usnou, upadnou do prvních stadií spánku, které ještě nejsou tak hluboké. Uživatel tedy usne a po několika minutách se probudí (většinou při skončení programu), v tomto stavu polospánku odloží AVS přístroj a znovu, definitivně a tvrdým spánkem usne.

Ostatně je to obecně i důkaz o správné kvalitě spánku, kterou mají například děti. Můžete si to ověřit i u jiných způsobů, metod. Správné usínání, které avizuje, že spánek bude kvalitní a hluboký, má probíhat postupným sestupem z vyšších hladin vědomí (beta, alfa, theta) do naprostého útlumu vědomí (hladina delta). Postupně během několika minut procházíte úrovně vědomí od nejbdělejší (nejrychlejší frekvence mozkových vln) do nejnižší. Poznáte to tak, že při tomto postupném sestupu budete mít krásné, příjemné pocity (průvodní jev, který vyvolávají enforfiny produkované právě v hladinách alfa a theta).