AVS přístroj je mnohem víc než technika k odpočinku

Zatímco k udržování fyzické kondice dnes existuje rozsáhlá a sofistikovaná platforma (fitness, lékaři, organizovaný sport aj.), péče o psychické zdraví stále zaostává za diktátem dnešní doby. Psychická kondice je důležitá, dokonce dnes existuje více stresem podmíněných chorob než kdy v minulosti – a možností jednoduché a účinné nápravy je málo. Standartní medicína se svým hlavním proudem farmakologií nemá bohužel pro neduhy dnešní doby jako jsou přemíra stresu, častá únava, deprese, problémy se spánkem či ADHD žádné zvlášť výhodné a účinné řešení. AVS technologie tato řešení často přináší, proto je také tak populární.

Používání AVS přístroje je praktické, účinné, mnohostranné, cenově výhodné a bez vedlejších negativních důsledků (přirozené). Navíc jedinečné, protože některých účinků AVS přístrojů nelze vůbec jiným způsobem dosáhnout – jsou to například hluboká relaxace do pár minut, speciální stavy vědomí, definitivní odstranění nespavosti a depresí či rychlá léčba několika onemocnění. AVS přístroj zlepší celkovou kvalitu života, psychické, fyzické zdraví i emocionální prožívání – zvýší psychickou vyrovnanost i celkový pocit životního štěstí. Miliony lidí ve vyspělých zemích si nutnost péče o psychické zdraví uvědomují stále více a mnoho lidí si bez AVS přístroje již život ani neumí představit.

Některé povrchní názory přirovnávají AVS přístroje k technické metodě pro dosažení odpočinku, za který však není nutné platit tolik peněz, protože každý si umí odpočívat sám zdarma a dostatečně = posezením v hospodě nebo u televize, čtením knihy, na dovolené apod. Ovšem to je velký mýtus:
1/ Většina dospělých lidí neumí nebo nemá čas kvalitně (hluboce) a dostatečně odpočívat (podle WHO je to více než 75% obyvatel). Ostatně proto také třetina populace vysloveně trpí civilizačními nemocemi, tj. stresem, únavou, nespavostí a depresivními stavy. A také proto je polovina uživatelů (48%) příjemně překvapena účinky AVS přístroje, obzvláště na relaxaci – uvádí, že účinky přístroje ještě předčily jejich očekávání.
2/ Relaxace je důležitý a nejvyužívanější účinek AVS přístroje, ale stále je to pouze jedna ze zhruba čtyřiceti možností použití. AVS přístroj tedy není nadbytečná pomůcka pro relaxaci, ale je jednou z nejúčinnějších metod pro řešení:

a) tzv. civilizačních nemocí (únava, stres, deprese, špatný spánek) – zde opravdu nemá konkurenci co do rychlosti a hloubky účinku a praktičnosti používání
b) pro účinnou samoléčbu většiny psychických nemocí a nemocí s psychosomatickým základem (což je zhruba polovina všech onemocnění, od alergií počínaje až po ischemickou chorobu srdeční)
c) trenažérem psychické kondice, podobně jako sport a cvičení je trenažérem pro primárně fyzickou kondici – AVS přístroj zvyšuje duševní schopnosti a možnosti, odolnost, vytrvalost,
d) pomůckou pro osobní rozvoj: růst duševních výkonů, meditaci, rozšíření vědomí.