Servis záruční i pozáruční

Máte potíže se svým AVS přístrojem? Dejte nám vědět, chceme, aby Vám váš přístroj dobře sloužil!

Případné dotazy na reklamace, servis, i probíhající:

info@galaxy.cz tel.: 774 444 187 (sekretariát firmy)

Upozornění: na mechanické závady, které si zákazník způsobí nešetrným zacházením (např. vylámaný konektor na brýle, u brýlí apod.), se záruka pochopitelně nevztahuje.

Výrobky k servisu/reklamaci můžete doručit na tato místa:

Osobně: prodejna Galaxy PRAHA, Anglická 16, 120 00 Praha 2, tel. 774 444 795, praha@galaxy.cz.

Osobně: prodejna Galaxy BRNO, Mojmírovo nám. 27, Brno, tel. 778 035 563, brno@galaxy.cz.

Poštou: servis Galaxy, Karlovo náměstí 30, 120 00 Praha 2, tel. 774 444 187, info@galaxy.cz.

 

Platba za dopravu v případě zaslání poštou: dopravu si hradí zákazník. Pokud je reklamace záruční (a uznaná jako oprávněná), hradí dopravu zpět k zákazníkovi Galaxy. Pokud je reklamace pozáruční, platí dopravu zpět k zákazníkovi opět zákazník (160 Kč).

V případě zaslání přístroje na servis poštou přiložte nebo pošlete emailem (info@galaxy.cz) vyplněný formulář. Není to nutné, ale je to přehlednější pro obě strany. Formulář ke stažení vzor-rekl.-protokol.

Upozornění v případě nevyzvednutí: v případě nevyzvednutí hotové opravy/servisu (na prodejně) do 2 měsíců od zhotovení, účtujeme skladné (200 Kč za každý započatý měsíc). Při nevyzvednutí hotové opravy/servisu (na prodejně) do 6 měsíců od zhotovení opravovaný přístroj nebo díl zlikvidujeme.

Konkrétní problémy a ceny:

Před odesláním přístroje k nám do servisu nás kontaktujte, často lze ,,závadu“ vyřešit na dálku, po emailu nebo telefonu!

Lehká závada (je nejčastější): většinou ji vyřešíme i po telefonu, jedná se např. o projev slabých baterií, zeslabené regulace zvuku či světla, neznalost obsluhy přístroje apod.
Cena opravy: většinou se to vyřeší naší radou zdarma.

Běžná závada (vyskytuje se průměrně): zvládneme ji opravit v našem servisu. Na opravu poskytujeme záruku 6 měsíců.
Cena opravy: od 700 Kč do cca 1500 Kč

Těžká závada (vyskytuje se výjimečně): pravděpodobně složitá závada i oprava, někdy na hranici rentability. Postup projednáme a doporučíme nevýhodnější možné řešení. Také se může bohužel stát, že přístroj není opravitelný.
Cena opravy: od 1500 Kč do cca 3000 Kč

Příklady různých závad pro představu o možné opravě:

Při programu jde jen zvuk nebo světlo jen do jednoho sluchátka nebo jedné strany brýlí: příčina jsou buď vadná sluchátka nebo brýle popř. jejich konektory – vstupy nebo kabely. Cena opravy: od 700 Kč do cca 1500 Kč.

  • Pokud je zvuk nebo světlo v brýlích jen slabší, jedná se většinou o nenabité baterie – stačí vyměnit za nové.

Přístroj nelze zapnout: Cena opravy: od 700 Kč do cca 1500 Kč.

  • nejčastěji špatné vybité baterie nebo vadný adapter popř. špatné napájecí hodnoty
  • nebo vadný vypínač ON/OFF popř. vyteklé baterie – oxidace základní desky – oxidace spojů

Konektor na brýle Laxman (a konektor brýlí k Laxmanu)

  • konektor brýlí se opravuje velmi nesnadno, většinou nelze opravit vůbec, protože je natvrdo zalisován v celém plastu kabelu. Konektor Laxmanu (pro brýle či sluchátka) se opravuje snadněji. Upozornění: dbejte opravdu dobrého zacházení s konektory. Setkáváme se s mechanickými poškozeními, kdy zákazník násilím vtlačí konektor od brýlí do přístroje špatnou stranou, konektor je znečistěn apod. Násilným zasouváním se dříve či později konektor v přístroji či u brýlí zničí. Na takto mechanické poškození se nevztahuje záruka a zákazník si pak musí kupovat nové brýle, které nejsou levné.

Nelze regulovat intenzita světla nebo zvuku: pravděpodobně vadné kolečko regulace nebo vadné tlačítko na ladění intenzity. Cena opravy: od 700 Kč do cca 1000 Kč.

Nenabíjí – nelze zapnout: brzy se vybíjí popř. vypíná se při programu: pravděpodobně je starý interní akumulátor a je potřeba jej vyměnit. Cena opravy: od 700 Kč do cca 1500 Kč.

Nelze listovat – vybírat program: pravděpodobně je potřeba vyčistit tlačítka přístroje popř. vyměnit tlačítko. Cena opravy: od 700 Kč do cca 1200 Kč.

Zlomené nožičky brýlí nebo rámeček brýlí popř. zlomená sluchátka: Cena opravy: od 700 Kč do cca 1500 Kč.

  • u většiny brýlí lze zlomené nožičky nebo celý rámeček vyměnit za poplatek
  • opravu sluchátek neprovádíme, k AVS přístrojům se používají běžné stereo sluchátka, jejichž cena je velmi dostupná – zde
  • Brýle k novým AVS přístrojů s celobarevnou stimulací Ganzfeld (např. Relaxman, Laxman) nelze bohužel většinou vůbec opravovat, je nutné pořídit nové.