AVS PŘÍSTROJE, postaru psychowalkmany.

Další výrobky pro psychickou kondici, zdraví a rozvoj.

Jak si dobře vybrat AVS přístroj?

Tento návod je sestavený přímo zákazníky Galaxy za 23 let zkušeností. Kritéria jsou řazeny od nejdůležitějšího po méně důležité.

Motto:

I ten nejlevnější náš AVS přístroj Vám splní nejčastější potřeby, minimálně v pěti základních kategoriích: relaxace, odstranění stresu a únavy, učení, dobrý spánek, odstranění depresí. Ten nejdražší přístroj Vám splní potřeby v mnoha dalších kategoriích, navíc rychleji a pohodlněji.

 

1. Užitek, který hledáte

Chcete relaxovat? Odstranit nespavost? Zvýšit odolnost na stres, zlepšit učení, odstranit deprese?… Vybírejte přístroj, který bude mít dostatek programů v dané kategorii nebo kategoriích, které potřebujete.
Nejlepší pomůcka pro výběr je tato tabulka:

tabulka účinky 2018

 

Tato tabulka ke stažení v pdf: tabulka Účinky-2018

Poznámka k tabulce: Kategorie jsou řazeny podle důležitosti – na základě zkušeností, jaké programy používají Češi nejčastěji. Kategorie podbarvené žlutě jsou využívány nejvíce. Tato tabulka je velmi podrobná, přesnější než seznamy programů, které najdete na eshopu u jednotlivých modelů (a v návodech). Umožňuje to přesnější, cílenější výběr, na druhou stranu může být podrobnost do určité míry zavádějící, protože účinky programů se mnohdy překrývají (meditační program poskytuje také relaxaci, program na učení řešení ADHD apod.).

 

 

 

 

 

 

 

2. Účinnost

Všechny naše AVS přístroje mají proklamovanou a garantovanou účinnost, ty účinnější však poskytují účinky rychleji a cíleněji. O účinnosti rozhoduje nejvíce:
a) Přesné zacílení programu: čím více programů v dané kategorii, tím lépe.
b) Druh světelné stimulace: jednobarevná = nejméné účinná, mnohobarevná = nejvíce. Nejúčinnější je mnohobarevná Ganzfeld stimulace (GS – více viz Slovník pojmů), kterou mají přístroje nové generace (iBrain 2, Laxman – obě verze, Relaxman).

 

3. Cena

Jedná se o jednorázovou investici, která přináší významný, někdy životně zásadní prospěch mnoho let. Průměrná užitná doba je 12 let, není výjimkou ani 15-20 let spolehlivého používání. Jedno použití tak vyjde v průměru na 1-3 Kč.

 

4. Vkus, zkušenost, obliba

Nejdůležitější kritéria podle zákazníků jsou tato:
a) Programy s hudbou jsou mnohem populárnější, líbivější než programy pouze s technickými stimulačními zvuky. Programy s hudbou mají přístroje nové generace (Laxman – obě verze, Relaxman, případně iBrain 2). Poznámka: hudbu lze připoslouchávat, propojit s jakýmkoliv AVS přístrojem (z CD, MP3 pomocí kabelu), ale pokud je přímo vestavěná v programech, je to pohodlnější.
b) Druh světelné stimulace: mnohobarevná je nejlíbivější (umožňují iBrain, Laxman – obě verze, Relaxman).
c) Další obtížně zprůměrovatelné faktory: design, předchozí zkušenost, speciální funkce, komfort při používání.

 

Přehledný seznam všech AVS přístrojů stáhnete zde: 

Přehled AVS přístrojů-2018

V čem se liší levnější a dražší AVS přístroje?

1) V počtu programů. Levnější modely mají většinou (výjimky existují) menší počet a výběr programů a tedy nižší konkrétní zacílení. Celkový počet programů nerozhoduje tak zásadně o účinnosti, důležité je vybrat si model, který má pro Vás vhodné kategorie. Pokud bude mít přístroj i s malým počtem programů dobře obsazené 1-2 kategorie, které potřebujete, tak je to v pořádku.
2) V typu světelné stimulace, od jednobarevné, přes tříbarevnou až po mnohobarevnou. Mnohobarevná světelná stimulace má velký vliv na účinnost.
3) V kvalitě programů. U našich AVS přístrojů není rozdíl v kvalitě programů tak zásadní, ale přece jen je poznat. Dražší přístroje mívají kvalitnější programy (souvisí to i s tím, že mívají barevnou světelnou stimulaci a programy s hudbou).

Poté existují ještě další, méně podstatnější rozdíly:
a) komfort, líbivost, pohodlnost, snadnost používání: například u dražších modelů kvalitní sluchátka, menu v češtině, programy s hudbou, další funkce a režimy apod.,
b) dražší modely mívají různé bonusy zdarma,
c) celkové provedení dražších modelů je samozřejmě lepší v kvalitě materiálů, designu apod.
Nelze vždy říct, že nejdražší AVS přístroj je právě pro Vás ten nejlepší, stejně tak jako že s nejlevnějším modelem ušetříte. Nicméně cena je v našem portfoliu AVS přístrojů dost přesným vodítkem, které vyjadřuje celkovou kvalitu jednotlivých modelů.

 

A výborná pomůcka pro rozhodování na závěr:

Nejprodávanější modely za jednotlivé roky – ZDE.


Civilizační potíže vyřešeny

Ebook zdarma

Tištěný katalog Galaxy

Objednat zdarma

Novinky ze světa brainfitness

Sociální sítě