Relaxman – zcela nová dimenze odpočinku a “vnitřních zážitků”
Vstup do vlastního nitra ještě nikdy nebyl tak příjemný a jednoduchý

O přístrojích audiovizuální stimulace (AVS, lidově “psychowalkmany”) jste už jistě slyšeli. K hlubokému odpočinku, úlevě od každodenního stresu, zlepšení nálady a dalším zvýšení mentálních schopností je používají lidé, kteří se v životě chtějí posunout dál. AVS přístrojů existuje široká škála, od jednoduchých levnějších až po složité a dražší. A teď je tu konečně model, který cenovou dostupnost spojuje s opravdu špičkovými technickými parametry a bohatým programovým vybavením.

Dodejme, že ta blikající “světélka” jsou zcela převratná. Světelnou stimulaci s brýlemi typu Ganzfeld totiž zatím používal jen nejdražší model AVS přístrojů Laxman. Model Relaxman to teď přibližuje široké vrstvě uživatelů. Stimulace Ganzfeld je celobarevná a na bílém pozadí, což zásadně vylepšuje zážitky s AVS přístrojem – především rychlost a hloubku účinku. Brýle typu Ganzfeld umožňují lepší odrušení od vnějších podnětů a přirozenější zaměření do vlastního nitra. K rychlým změnám stavů vědomí s nimi navíc dochází i s otevřenýma očima.

Další předností nového přístroje Relaxman je opravdu rozsáhlá programová knihovna. Programů je padesát a většinu z nich doplňuje příjemná hudba. Tři relaxační programy z celkových dvanácti provází slovem Ota Jirák, takže budete odpočívat s jeho krásně hlubokým hlasem ve sluchátkách. V programové knihovně ale najdete i programy zaměřené třeba na učení, spánek, meditaci, zvýšení energie a na další mentální funkce. Programy jsou nejlepší, jaké technologie Relaxmanu umožňuje. Autorem většiny z nich je Čech Jan Valuch, který patří k top 10 světovým programátorům a odborníků na AVS technologii (mimo jiné je prezidentem WAAT – World Asocciation for AVS technology).

Programová knihovna přístroje Relaxman si dá rozšiřovat, což zvyšuje uživatelský komfort a možnosti přístoje. Základních padesát programů je totiž na microSD kartě, na kterou si můžete postupně nahrávat další. A nebo si na kartu jednoduše přidáte relaxační a meditační hudbu podle vlastního výběru. Chcete další bonusy? Relaxman je malý a kompaktní, takže si ho můžet brát všude s sebou. Na přehledném barevném displeji najdete české menu a přístroj na jedno nabití (přes USB) vydrží až desítky sezení.
Nový Relaxman se stane vaším osobním nástrojem ke skutečně dokonalému a efektivnímu odpočinku. Vstup do vlastního nitra ještě nikdy nebyl tak příjemný a jednoduchý.

Václav Tureček

Rozhovor s Otou Jirákem

Brezina: Jak jste se k technologii AVS dostal?
Jirák: No, to je dlouhá historka, protože kdysi jsem se dočetl, že Američani, americká armáda vymýšlí takový přístroj, kterým se dá ovládat myšlení. Oni si představovaly, ty armádní kruhy, že to vyprovokuje nějakou výjimečnou agresivitu, ale to nefungovalo, představte si. Ono to fungovalo jenom na uklidňující a meditativní vlnění. Takže americká armáda se toho vzdala, pustila to na volný trh, udělali z toho Psychowalkman a pak se to objevilo i tady, tak jsem si to koupil.

Brezina: A co to s vámi dělalo?
Jirák: No, strašně se mi to líbilo. Ty binaurální rytmy jsou takový zvláštní, to v tý palici dělá dobře a uklidňuje to. A ty světýlka taky. Je tam několik programů, některé jsou třeba na to, abych se víc soustředil. Anebo ráno na probuzení – já si to nasadím, půl hodiny s tím ležím, mezitím znova usnu a probudím se, a jsem čipera.

Brezina: Tohle je vaše první zkušenost s AVS technologií, nebo už to znáte delší dobu?
Jirák: Ne, to není první. Já hned jak jsem si to přečetl v těch časopisech a tady se to objevilo, tak jsem si hned koupil první model. To byla taková velká bedna poměrně… ale velmi mě to uspokojovalo. Dokonce natolik, že jsem o tom pořád někde vyprávěl, až jedna kamarádka mě požádala, jestli bych jí to nepůjčil, tak jsem jí to půjčil a když mi to nevrátila, tak jsem si pořídil další. No a teď jsem si pořídil Relaxman.

Brezina: Komu byste ho doporučil?
Jirák: Každýmu. Každýmu, hlavně takovejm nervózům, jako jsem já. A já myslím, že každý si v tom může najít svoje uklidněníčko nebo nabuzeníčko, podle toho co zrovna potřebuje.

Brezina: Vy jste namluvil taky nějaké programy, pokud se nepletu, do tohoto přístroje.
Jirák: Do Relaxmanu jsem namluvil programy, ty by mohly někoho iritovat, možná, kdo mě nemá rád, tak ať to neposlouchá, ale možná, že budou plnit funkci, jak mají. To znamená, že jsou takový uklidňujícnější. Já mam takový ten hlas na ukolébavky. No, a když je venku hnusavo a nepříjemno a šedivo, no tak přijdete domu, vezmete si tuhle skříňku, Relaxman, takle vezmete sluchátka, zapíchnete do patřičného otvoru, takhle vezmete brejličky, zapíchnete do patřičného otvoru, takhle spustíte program, vyberete si svůj oblíbený, zmáčknete ho a jedete. Relax, pohodička.